Kanada obroniła złoto w hokeju

Kanada Series luty 23, 2014 at 1:28 pm
Drugiego gola zdobył Sidney Crosby

Drugiego gola zdobył Sidney Crosby

Hokeiści Kanady, najlepsi przed czterema laty w Vancouver, zdobyli ponownie złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi. Dzisiaj w finale pokonali Szwedów 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Brązowy medal już w sobotę wywalczyli Finowie, który wygrali z USA 5:0 (0:0, 2:0, 3:0).

Bramki w finale zdobyli dla Kanady Jonathan Toews, Sidney Crosby i Chris Kunitz. Czyste konto zachował bramkarz Carey Price, który obronił 24 strzały. Zawodnik Montreal Canadiens bezbłędny był także w piątkowym półfinale, w którym Kanada pokonała USA 1:0.

Kolejki do Wayne Gretzky‘s

Kolejki do Wayne Gretzky‘s

To dziewiąty olimpijski trumf Kanady. Osiem zwycięstw ma na koncie Rosja. “Sborna” siedmiokrotnie zwyciężyła pod szyldem ZSRR, a raz Wspólnoty Niepodległych Państw. Ponadto dwukrotnie mistrzami olimpijskimi byli Amerykanie i Szwedzi, a raz Brytyjczycy i Czesi.

W tym roku ani Rosjanie ani Amerykanie nie dostali się na podium.

Poranne kolejki do Real Sports

Poranne kolejki do Real Sports

Dzisiejszy mecz traktowany był jako wielkie zwieńczenie najdroższych igrzysk w historii. W Kanadzie transmitowano go o godzinie 7:00 nad ranem ale tłumy wiernych fanów oczekiwały w kolejkach już od trzeciej w nocy aby dostać się do otwartych wyjątkowo barów, restauracji i miejsc z dużymi telebimami, ktore otworzono jeszcze przed świtem.

W wielu prowincjach Kanady zawieszono tego dnia zakaz sprzedaży alkoholu w otwartych od godziny 5:00 rano barach aby ułatwić wielbicielom hokeja świętowanie.

To już (niestety) ostatni dzień zimowych igrzysk, jakże udanych dla polskich sportowców. W niedzielę jednak nie mieliśmy szans na powiększenie dorobku medalowego.

Medale w ostatnim dniu Igrzysk

Medale w ostatnim dniu Igrzysk