GM znowu wzywa do naprawy

Kanada Series luty 26, 2014 at 1:23 pm

zz cobaltGM podwoi liczbę swoich samochodów, które wzywane są do naprawy w związku z wadą fabryczną układu zapłonowego.  Do naprawy powinno zgłosić się 1.6 mln samochodow, z czego 200 tysięcy w Kanadzie.

Dwa tygodnie temu GM ogłosił, że naprawą objęte zostaną modele Chevrolet Cobalts oraz Pontiac G5 (2005-07, w sumie 780 tys. aut). Obecnie koncern dodał do tej listy 842 tysiące następujących pojazdów: Saturn Ion (2003-07), Chevrolet HHR SUV oraz Pontiac Solstice i Sky (2006-07).

O problemie technicznym występującym w tych samochodach producent podobno wiedział od lat. Cięższy pęk kluczy zwisający u stacyjki może spowodować w tych modelach nawet włączenie biegu i ruszenie samochodu, a w innych przypadkach wyłączenie silnika podczas jazdy. W efekcie następowało pozbawienie wspomagania pedału hamulca i kierownicy, jak również nie działały poduszki przed przednimi siedzeniami.

Opisywane przypadki odnotowano podczas 31 wypadków drogowych, w których zginęło 13 osób.

Salony GM będą naprawiać stacyjki w wyszczególnionych pojazdach na koszt firm ale nie zawsze od ręki – sprowadzanie części jest czasochłonne.