Piosenka Biesiadna… Co nam w duszy gra…

Polacy w Kanadzie Series luty 26, 2014 at 12:23 pm

Piosenka Biesiadna Kulubu(5)Rozwesela, jest wyrazicielem nastroju, uczuć i myśli, oddaje ulotny charakter chwili. Pozwala powrócić do czasów młodości i wspomnień. Jest przyjacielem podczas spotkań, imprez i wycieczek, a wspólnie wykonana, niesie radość, daje poczucie wspólnoty, satysfakcję. Kojarzy się zawsze z atrakcyjnym spędzaniem czasu.

Znana i lubiana… piosenka.

 Muzyka i śpiew już od wielu wieków są związane nierozerwalnie z życiem ludzi i towarzyszą im w ważnych chwilach życia, zarówno w radośći, jak i smutku.

To właśnie poprzez śpiew i muzykę często wyrażamy nasze emocje, smutek, żal, szczęście i radość. W zależności od sytuacji odzwierciedlamy stan naszej duszy – po prostu ” co nam w duszy gra ………”

Z myślą o potrzymywaniu tej pięknej tradycji wspólnego śpiewu i muzykowania członkowie Klubu Zdrowej Sylwetki wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na “Wieczorze z muzyką biesiadną” w miniony poniedziałek.

Spotkanie rozpoczęło jak zwykle niemałą dawką ćwiczeń pod opieką naszej Trenerki – Beti, która trenuje nas już od kilku miesięcy wylewając z nas hektolitry potu.

Na spotkaniach naszych zawsze jest radośnie i miło, ale takiego wieczoru jak w poniedziałek nigdy wcześniej nie przeżyliśmy. Pomimo dość późnej pory rozpoczęcia biesiady wszyscy bawili się przednie przez kilka godzin.

Przygotowaliśmy specjalne śpiewniki z tekstami piosenek, ale szybko je wyśpiewaliśmy, a potem każdy intonował nową piosenkę, powoli przypominały się słowa i biesiada trwała dalej. Nie zabrakło znanych piosenek między innymi :  Stokrotka, Zuzia, Przybyli ułani, Zachodzi słoneczko, Marianna, Sokoły, My Cyganie, Góralu czy Ci nie żal i kilkadziesiąt innych. W doskonałych humorach połączonych z wybuchami gromkiego  śmiechu udało się nawet odśpiewać dwa kanony (śpiew grupowy na głosy) : ” Płonie ognisko” i “Panie Janie” . Wszystkich zgromadzonych tak porwała muzyka i śpiew, że nogi same rwały się do tańca, więc ruszyliśmy na parkiet.

Wieczór nie byłby tak udany, gdyby nie nasza akompaniatorka – Teresa Mazurek, która przygrywała nam do śpiewu i tańca na akordeonie.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO UCZSTNICTWA W KLUBIE ZDROWEJ SYLWETKI – KAŻDY MOŻE SIĘ ZAPISAĆ I  NA PEWNO SPĘDZI MIŁO I ZDROWO CZAS

 DZWOŃ 416 949 9002

 

 

Katarzyna Łozińska