Najwięksi marnotrawcy otrzymali po świni

Kanada Series marz 1, 2014 at 11:00 pm

teddy awardsRząd federalny Kanady został głównym laureatem dorocznych, złośliwych nagród “Teddy”, przyznawanych przez Stowarzyszenie Podatników Kanadyjskich największym marnotrwawcom podatniczych pieniędzy.
Rząd otrzymał symboliczną statuetkę prosiaka Teddy’ego za wydanie milionów na promowanie grantu na stworzenie miejsc pracy, który faktycznie nigdy dotąd nie został wprowadzony w życie. Odowiedzialna za to miała być agenda Employment and Social Development Canada.
Na poziomie prowincyjnym nagrodą Teddy’ego wyróżniono byłego szefa organizacyjnego Igrzysk Panamerykańskich w Toronto, Iana Troopa. Jego główną “zasługą” jest pobieranie wynagrodzenia w wysokości pół miliona dolarów rocznie za przekroczenie o 1.1 miliarda dol. budżetu przyszłych igrzysk.
W “kategorii miejskiej” nagrodę Teddy’ego podatnicy przyznali Vancouver, a konkretnie komunikacji TransLink za zbudowanie kosztem 4.5 mln parkingu, którego właściwie nikt nie używa.
Nagrody Teddy przyznano po raz szesnasty z rzędu. Statuetki w kształcie prosiaka odziedziczyły swoją nazwę po Teddym Weatherhillu, byłym biurokracie rządowym, który utracił posadę w roku 1999 kiedy wyszły na jaw jego olbrzymie wydatki “służbowe” w tym np. lunch na dwie osoby za $900.