Szaleniec wbiegł do magazynu i zabił dwie osoby, a cztery ciężko ranił

Kanada Series marz 1, 2014 at 12:06 am

hurtowniaSceny mrożące krew w żyłach rozegrały się w hurtowni firmy Loblaw w Edmonton. Tuż po czternastej do magazynu wszedł mężczyzna ubrany w polowy mundur trzymający w obydwu rękach noże. Chwilę później śmiertelnie zadźgał nożem dwie osoby, a wiele innych ciężko ranił.
pasieka2- Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że jest wiele osób rannych z powodu poważnych ran kłutych – mówił inspektor Malcom Allan z miejscowej policji.
Sześć osób zostało przewiezionych do szpitala.
Policja przeszukała cały budynek w poszukiwaniu kolejnych ofiar nożownika.
Choć śledczy nie znają motywu zabójcy, to wszystko wskazuje na to, że całą akcję zaplanował wcześniej.
- Miał na sobie rodzaj kamizelki kuloodpornej – stwierdził insp. Allan – To wskazuje, że to co zrobił planował wcześniej.

Jayme Pasieka

Jayme Pasieka

Zaraz po zabójstwie mężczyzna uciekł starym, zielony Fordem Explorerem z 1999 roku. Jeden ze świadków mówi, że miał samochód zaparkowany obok samochodu zamachowca. Gdy ten podbiegł do swojego samochodu, mężczyzna zapytał go, czy też chce dostać nożem, po czym wsiadł do samochodu i odjechał.
Inny świadek z kolei mówi, że widział “jak szalony facet wychodzi z budynku z nożami w każdej ręce. Wszyscy zaczęli uciekać.”

W wyniku poszukiwań jeden z mieszkańców Edmonton zauważył podejrzanego na południowo-wschodnim krańcu Edmonton i zaalarmował policję.
Policja aresztowała 29-letniego Jayme Pasiekę. Był jednym z pracowników magazynu. Przyszedł zabić swoich kolegów z pracy.

- Ci co przeżyli są po traumatycznych przeżyciach – mówi inspektor Allan – Wielu z nich nie może dojść do siebie. Staramy się im pomóc najlepiej jak potrafimy.