Dipika Damerla wywalczyła Dzień Jana Pawła II w Ontario

Polacy w Kanadzie Series marz 20, 2014 at 12:37 pm

zz damerlaPo ostatnim, trzecim czytaniu wniosku posłanki z Mississaugi w Parlamencie Ontario, sankcja królewska – zgodnie z obyczajem ustawodawczym – zezwoliła na proklamowanie dnia 2 kwietnia w Ontario dorocznym Dniem Papieża Jana Pawła II.

Wniosek ustawy w tej sprawie wyszedł prywatnie od posłanki prowincyjnej Dipiki Damerli reprezentującej okręg Mississauga East—Cooksville.

Damerla przekonywała na forum parlamentu, że 2 maja to szczególny dzień nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich mieszkańców Ontario. Podkreślała, że przesłanie Papieża o

Dipika Damerla, MPP w towarzystwie Konsula Generalnego RP Grzegorza Morawskiego

Dipika Damerla, MPP w towarzystwie Konsula Generalnego RP Grzegorza Morawskiego

pokoju, równości, prawach człowieka i dialogu między religiami jest uniwersalne.

Ustawę poparli wszyscy członkowie Legislatury i wchodzi w życie już teraz, czyli 2 kwietnia br.  Jest to szczególnie ważne w świetle zaplanowanej na 27 kwietnia kanonizacji Papieża-Polaka.

- Ponadto w roku 2014 obchodzimy ćwierćwiecze upadku komunizmu w Europie środkowej i wschodniej – argumentowała posłanka Damerla – do czego przyczynił się Papież Polak.

Z oświadczeniami popierającymi wprowadzenie Dnia Jana Pawła II do kalendarza oficjalnych obchodów wystąpił arcybiskup Toronto, kardynał Thomas Collins, a także urzędująca premier Ontario Kathleen Wynne.

Dipika Damerla i jej oświadczenie na forum parlamentu w sprawie ustanowienia Dnia Jana Pawła II w Ontario: