Oszwabili urząd podatkowy na 200 milionów dolarów

Kanada Series marz 27, 2014 at 10:30 am

bogusSześciu mieszkańców Ontario zostało aresztowanych pod zarzutem oszustw podatkowych na sumę ponad 200 milionów dolarów na podstawie fałszywego programu inwestycyjnego.
RCMP ropoczęło dochodzenie w tej sprawie w kwietniu 2012 roku, gdy śledczy otrzymali informację o osobach zaangażowanych w “system unikania opodatkowania.”
W sumie w systemie brały udział 493 osoby w latach 2009-2012 pod przykrywką programu inwestycyjnego. Osoby te inwestowały od 1000 do 3000000 dolarów.

Sierżant Richard Rollings objaśnia sposób w jaki dokonywano oszustwa podatkowe

Sierżant Richard Rollings objaśnia sposób w jaki dokonywano oszustwa podatkowe

Sierżant Richard Rollings mówi, że oszustwo miało swoje początki w 2004 roku i zaczynało się od “inwestowania” niewielkich sum rzędu 5000 dolarów. Z czasem interes rozkręcał się, a ludzie kierujący całym systemem tracili umiar i wszelkie hamulce.
Sposób na oszukanie fiskusa polegał na tym, że inwestorzy byli skłonni uwierzyć, że mogą legalnie zakupić straty poniesione przez jakieś przedsiębiorstwo, po czym odliczyć sobie podatek w wysokości pięciokrotnie przekraczającej wartość intwestycji, a następnie otrzymać od Revenue Canada odpowiednio wysoki zwrot podatkowy.
Problem w tym, że nie tylko podawano zawyżone wartości inwestycji, ale wiele z tych zakupionych “strat” było po prostu fałszywych.
Wielu inwestorom wmówiono, że ich działania są legalne i często działali w najlepszej wierze. Pewnej liczbie z nich Revenue Canada nie wypłaciła zwrotów podatkowych, gdy ich zeznania skarbowe poddano audytowi urzędu podatkowego.
W sumie w ciągu trzech lat kanadyjski skarb został oszukany na sumę przekraczającą 200 milionów dolarów.

W rezultacie śledztwa aresztowani zostali: 66-letni Vincent ( Vince ) Villanti z Whitby, 46-letni Shane Davidson Smith z Peterborough, 52-letni David Prentice z Oakville, 65-letni Ravendra ( Ravi ) Chaudhary z Toronto, 42-letni  Andrew Lloyd z Pickering i 49-letni Joe Loschiavo z Toronto.
Wszystkim im postawiono zarzuty oszustwa przekraczającego 5000 dolarów oraz kierowaniu organizacją przestępczą.
Śledztwo jest w toku i RCMP nie wyklucza kolejnych zatrzymań.