Stoiska LCBO w dużych sklepach spożywczych już za rok

Rynek Series kwie 2, 2014 at 9:00 am

lcboRząd zdecydował się na otwarcie dziesięciu “ekspresowych” punktów sprzedaży alkoholu LCBO wewnątrz dużych sklepów spożywczych w całym Ontario. Poinformował o tym prowincyjny minister finansów, Charles Sousa.
“Projekt pilotażowy” uwzględni dwa sklepy w Toronto, jeden we wschodniej części miasta, drugi w zachodniej, a także w sklepach w Mississaudze, Ottawie, London i regionie Niagara.
Nowe sklepy mają być uruchomione w przeciągu najbliższego roku.
- Dziś czekamy na oferty od dużych sklepów, które chcą gościć u siebie nasze stoiska – powiedział Sousa, dodając, że obecność alkoholu w sklepach poprawi wygodę konsumentów i zwiększy sprzedaż piwa i wina.
- Konsumenci w Ontario często pytali o bardziej wygodny dostęp do sklepów z alkoholem, a my tych uwag słuchamy – stwierdził minister – Stoiska z alkoholem w dużych sklepach spożywczych będą miały dobry wybór towarów.
Stoiska te będą obsługiwali pracownicy LCBO. Minister stawia dodatkowy warunek sklepom, w których miałby się znaleźć alkohol – to co najmniej 2000 stóp kwadratowych wygospodarowanej powierzchni na stoisko z alkoholem.