Dwaj Polacy pretendują do miana Czołowych Imigrantów

Polacy w Kanadzie Series kwie 3, 2014 at 12:00 pm
Dr. Mike Kalisiak

Dr. Mike Kalisiak

Michał Kalisiak oraz Peter Mielżyński – dwóch polskich imigrantów w Kanadzie – znalazło się w gronie osób nominowanych do prestiżowej nagrody w ramach dorocznej kampanii Top 25 Canadian Immigrant Award.

Peter Mielżyński jest producentem win i założycielem znanej firmy PMA Agency, dużego przedsiębiorstwa dystrybucyjnego z siedzibą w Oakville (Ontario), importującego i rozprowadzającego w Kanadzie alkohole z wielu stron świata, w tym również liczne polskie trunki. PMA znana jest też ze sponsorowania polonijnych imprez kulturalnych.

Dr Michał (Mike) Kalisiak jest lekarzem dermatologiem praktykującym w Calgary i znanym z działalności na rzecz zapobiegania rakowi skóry.

Głosować można na stronie http://canadianimmigrant.ca/canadas-top-25-immigrants/vote, gdzie można oddać do trzech głosów na wybranych kandydatów i zapoznać się z ich sylwetkami.

Peter MIelżyński

Peter MIelżyński

Zaszczytne wyróżnienie Czołowego Imigranta wylansował magazyn “Canadian Immigrant” w roku 2008.

Wśród poprzednich laureatów tej nagrody znalazły się takie osobistości jak wokalista K’naan (przybyły z Somalii), dziennikarka i polityk Michaëlle Jean (Haiti), posłanka NDP Olivia Chow (Chiny), czy prezenter CBC Ian Hanomansing (Trinidad and Tobago). Wszyscy pretendujący do tej nagrody urodzili się poza granicami Kanady ale dopiero tutaj zdobyły uznanie za swe dokonania.