6 lat więzienia za systematyczne podtruwanie dzieci

Lokalnie Series kwie 17, 2014 at 4:30 am

Allen 2Christine Allen z Kitchener, kobieta oskarżona o systematyczne podtruwanie ośmiorga dzieci, została skazana na sześć lat więzienia, po tym jak dobrowolnie przyznała się do czterech zarzutów “podawania szkodliwej substancji z zamiarem spowodowania uszkodzenia ciała”.

Na poczet kary skazanej zaliczono czas pobytu w areszcie.

Allen, która niedawno ukończyła trzydzieści lat, od 2009 do 2011 roku prowadziła nielicencjonowany żłobek w swoim  domu, w okolicy Pioneer Park w Kitchener. Tam dla “świętego spokoju” podtruwała dzieci kroplami do oczu, by były spokojniejsze i dłużej spały.

O jej działaniach pisaliśmy w Bejsmencie TUTAJ.

Allen pojawiła się w Sądzie Prowincyjnym w Kitchener w środę rano. W trakcie postępowania sądowego trzymała głowę w dół, unikała kontaktu wzrokowego.

- Przyznanie się do winy oszczędza rodzinom dzieci wszystko to, co musiałyby przejść w przypadku pełnego postępowania sądowego, a czego winną jest pani Allen – stwierdził prokurator Vlatko Karadżić.

Obrońca oskarżonej, Craig Parry, dowodził, że jego klientka cierpi na bipolar disorder (chorobę afektywną dwubiegunową) i prowadzenie żłobka pomagało jej pokryć koszty zakupu lekarstw.

W uzgodnionym przez prokuraturę i obrońcę Allen zapisie zdarzeń, Allen przyznała się do karmienia czworga dzieci tetrahydrozoliną – lekiem, który można kupić bez recepty jako krople do oczu. Tetrahydrozolina w wypadku spożycia, może powodować poważne choroby, a nawet śmierć.