Elektryczne usterki w autach FCA

Rynek Series maj 14, 2014 at 8:45 pm

Fiat Chrysler Automobiles zapowiedział wymianę wadliwych elementów instalacji elektrycznej w ponad 780 tys. minivanów i 4 tys. elektrycznych Fiat 500e.

Dodge Grand Caravan

Dodge Grand Caravan

W samochodach Dodge Grand Caravan i Chrysler Town&Country z lat modelowych 2010-14 może dojść do zwarcia w instalacji nawiewu powietrza na okna trzeciego rzędu foteli, co spowoduje przegrzanie się instalacji, a nawet powstanie ognia.

Problem wykryto podczas przeglądów gwarancyjnych i uznano, że dochodzi do niego z powodu przedostawania się do wyłącznika nawiewu wilgoci (deszcz, śnieg, mycie pojazdu, rozlanie napoju). Stwierdzono 36 incydentów z przegrzewaniem się i kilka przypadków pożaru. Rzecznik Chryslera Eric Mayne wyjaśnił, że w każdym przypadku szkody dotyczyły drzwi kierowcy, w których znajduje się ten wyłącznik. Firma zapowiedziała wymianę go.

Posiadacze tych samochodów otrzymają zawiadomienia o terminie wymiany. Tymczasowo mogą zgłaszać się po 14 maja do stacji serwisowych, by wypięto im te wyłączniki, co usunie ryzyko przegrzewania.

Akcja dotyczy 106 980 pojazdów sprzedanych w Kanadzie.