Zgadnij gdzie jest twoje $100

Fachowiec Radzi Series maj 26, 2014 at 2:29 pm

Po rekordowo długiej zimie stopniały śniegi – i stopniały też stopy procentowe. Wraz z wiosennym słońcem Duca oferuje nowe promocje.

- Wiosna w hipotekach?

Katarzyna Michniewicz

Katarzyna Michniewicz

- Zazwyczaj na wiosnę budzimy się z letargu zimowego i szukamy domów – mówi Katarzyna Michniewicz, manager DUCA Credit Union, oddział Mississauga. – Jest to więc gorący okres jeśli chodzi o hipoteki. W związku z tym DUCA oferuje dwa rodzaje mortgages: Pierwszy z nich jest pięcioletnim zamkniętym-stałym, gdzie podstawowa rata wynosi 3.09 procent na pięć lat, lecz można ją obniżyć do 2.97 procent!

- W jaki sposób można dostać tą zniżkę?

- Poprzez nasz Loyalty Program. Jeśli osoba jest zainteresowana obniżeniem tego niskiego procentu jeszcze niżej, może to zrobić po spełnieniu kilku łatwych warunków.

- Jakie są to warunki?

- Zrobić ze mną tak zwany Osobisty Plan Inwestycyjny czyli Personal Investment Plan.

- Jak to się robi?

- Generalnie oceniamy czas inwestycji i charakterystykę danego klienta, po czym przedstawiamy mu osobisty plan, jak mogą być zainwestowane jego pieniążki nie tylko w banku, ale na przykład w fundusze powiernicze, czyli Mutual Funds.

- Czy to wystarczy do obniżenia procentu od mojej pożyczki na dom?

- Sytuacja każdego klienta jest inna, ale na pewno warto spróbować.

- Jaki jest ten drugi rodzaj mortgage?

- Jest to pięcioletni zamknięty-zmienny, oprocentowany zaledwie 2.55 w skali roku.

- Co to znaczy zamknięty–zmienny ?

- Po angielsku variable-closed, czyli termin jest ściśle określony, a jedyne, co jest w nim zmienne, to procent. Dziś jest to prime, czyli 3% minus 0.45 procenta – co daje nam 2.55%.

Na te dwie pożyczki hipoteczne mamy jeszcze dodatkową promocję: jeśli kwota pożyczki wynosi więcej niż $250,000 DUCA daje 1000 dolarów na pokrycie kosztów transferu czy zamknięcia. Ta promocja kończy się 31 czerwca, więc warto się pośpieszyć.

 

Wiosenne konto oszczędnościowe

- Czy jest jakaś promocja dotycząca kont oszczędnościowych?

- Tak, wszystkie osoby, które otworzą u nas konto oszczędnościowe Earn More, otrzymają podwyższony procent zwrotu -2.55 % w skali roku na 90 dni, a wypłata zarobionego procentu nastąpi natychmiast po owych 90 dniach.

- Czyli nie trzeba będzie czekać do końca roku na swój procent?

- Nie, płacimy od razu. To jeszcze nie wszystko, bo minimalny wymagany depozyt to tylko $250, a po 90 dniach każde konto otrzyma od nas bonus $50.

- To brzmi jak solidna promocja…

- W tej chwili najlepsza na kanadyjskim rynku. Pobiliśmy nawet Tangerine Bank, czyli były ING Bank, który jest znany z dobrych promocji.

Kolejne $50, czyli razem $100

- Naszą nową promocją jest objęte samo otwarcie konta w DUCA. Wszystkie osoby które założą dowolne konto, w naszym banku otrzymują bonus 50 dolarów.

- Czy również konto oszczędnościowe, lub biznesowe?

- Tak, każdy rodzaj konta. Na dodatek, następne $50 wpłacimy na dowolny cel charytatywny, który wybierze sobie nasz klient. Jeżeli osoba otworzy również konto wysokooszczędnościowe, dostanie od nas następne 50 dolarów. Razem $100 wpływa na nowe konta klienta, a $50 na dobry cel.

- Czy aby otrzymać te promocje należy zgłosić się do oddziału DUCA w Erin Mills Town Centre w Mississaudze?

- Niekoniecznie! Można założyć konto przez internet. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową www. Duca com.

- Spodoba się tym, co nie wychodzą z domu…

- Spodoba się każdemu, gdyż konto można otworzyć i kontrolować z dowolnego miejsca na świecie. W DUCA nigdy nie jest się odciętym od swoich pieniędzy, inwestycji czy transakcji z powodu fizycznego dystansu. Nasz bank jest otwarty 24 godziny na dobę na twoim laptopie, tablecie czy smartfonie.

Z Katarzyną Michniewicz, manager DUCA Credit Union. oddział Mississauga, Erin Mills Town Centre (tel. 905-607-8791) rozmawiał

Maksymilian Buś