Wygrała 7 mln, rozda rodzinie

Kanada Series czer 21, 2014 at 11:00 am

sen

Marzenie Marii Digel z Manitoby wreszczie się spełniło. Po trzydziestu latach skreślania wciąż tych samych numerów wygrała prawie siedem milionów dolarów w Lotto 6/49.

Skreślane z takim uporem numery: 7, 11, 12, 13, 35 i 41 mają ogromne i symboliczne znaczenie dla niej i jej rodziny. Stanowią bowiem zaszyfrowane daty ich przyjazdu do Kanady, wieku, w którym tutaj przyjechała i jeszcze czegoś, co jest jej tajemnicą.

lottoMaria Digel przez trzydzieści lat raz w tygodniu kupowała kupon totolotka w sklepie Real Superstore, gdzie robi cotygodniowe zakupy spożywcze. Opowiada, że w nocy przed wygraną miała sen o tym, że wygrała milion dolarów i dzieliła się pieniędzmi z rodziną.

- Zawsze myślałam, czy nie byłoby miło wygrać te sto tysięcy. Przecież byłoby to wspaniałe – opowiada – Sprawdziłam kupon z dziewczyną w kasie loterii, a ona powiedziała, że wygrałam więcej niż sto tysięcy, że to ponad sześć milionów. Na tę wieść po prostu zdrętwiałam.

Z pieniędzmi zrobi to, co jej się wyśniło – wygraną podzieli się z rodziną.

- Z wygranej odłożę tylko trochę pieniędzy na czarną godzinę – mówi – Resztę oddam rodzinie. Prowadzę proste życie i nie potrzebuję ani wielkiego domu, ani drogiego samochodu. Bez pieniędzy też jestem szczęśliwa.