W ciągu roku dwa razy więcej śmiertelnych ofiar wypadków

Lokalnie Series czer 24, 2014 at 9:25 am

speed2

Jeździmy coraz szybciej, coraz bardziej ryzykownie. Policja w Ontario alarmuje, że liczba ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych nadmierną szybkością podwoiła się w ciągu ostatniego roku.

- Tylko w tym roku, do 15 czerwca, wśród 113 śmiertelnych ofiar wypadków 33 z nich było spowodowanych nadmierną prędkością – mówi inspektor Don Bell z OPP Highway Safety Division – Zbyt duża prędkość była przyczyną 11 tysięcy kolizji, jakie odnotowaliśmy w ubiegłym roku.

speedPolicja stara się walczyć z piratami drogowymi. W 2013 roku nałożyła prawie 300 tysięcy mandatów za szybką jazdę. Aż 3000 z nich było za przekroczenie dozwolonej prędkości  o ponad 50km/h.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem z okazji Canada Day, policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i nie przekraczanie dozwolonej prędkości.

- Kierowcy muszą pamiętać, że nadmierna prędkości, zbyt szybkie i niespodziewane zmiany pasa ruchu, złość na autostradzie, wymuszenia pierwszeństwa oraz przede wszystkim agresywna jazda są głównymi przyczynami wypadków w których giną ludzie – mówi inspektor Bell.

Dopowiedzmy – możesz zginąć również ty, więc lepiej zdjąć nogę z gazu.