W Toronto zagrają największe gwiazdy tenisa

Lokalnie Series lip 8, 2014 at 10:01 am
Milos Raonic, Novak Djokovic i Roger Federer

Milos Raonic, Novak Djokovic i Roger Federer

Sympatycy tenisa z Toronto będą mieli okazję zobaczyć „na żywo” zwycięzców turnieju wimbledońskiego już za miesiąc na turnieju ATP World Tour Rogers Cup. Wśród 44 najlepszych zawodników, którzy pojawią się na kortach Toronto będą między innymi champion londyńskiego turnieju Novak Djokovic, tenisista wszechczasów, Szwajcar Roger Federer a także najlepszy kanadyjski zawodnik Milos Raonic, który dzięki grze w półfinale na kortach All England Club awansował na szóste miejsce w światowym rankingu tenisistów.

Turniej odbędzie się między 2 a 10 sierpnia na kortach Rexall Centre w Toronto.

- Dzięki wprowadzanym modyfikacjom nasz turniej jest jednym z najlepiej zorganizowanych tego typu imprez na świecie i stale rośnie jego ranga – mówi dyrektor turnieju Karl Hale – Dzięki temu do Toronto przyjeżdża czołówka zawodników z całego świata. Jestem przekonany, że rozgrywki tenisowe, jakie nas czekają będą ekscytujące, a turniej jednym z najlepszych w historii.

Vasek Pospisil

Vasek Pospisil

W turnieju wystąpi również obrońca tytułu mistrzowskiego Rogers Cup, Hiszpan Rafael Nadal, który w ubiegłym roku, w Montrealu w finale pokonał Raonica. W Toronto będzie można zobaczyć również innego Kanadyjczyka, Vaska Pospisila z Vancouver, zwycięzcę turnieju wimbledońskiego w deblu (w parze z Jackiem Sockiem z USA), który zagra w turnieju singlowym na Rogers Cup dzięki przyznanej mu dzikiej karcie.

Kobieca edycja Rogers Cup odbędzie się od 1 do 10 sierpnia na Uniprix Stadium w Montrealu.

Jak wiadomo Rogers Cup rozgrywany jest w Toronto i Montrealu. W ubiegłym roku kobiety gościły w Toronto, a mężczyźni w Montrealu. Tym razem jest odwrotnie. Tak więc ci, którzy chcieliby zobaczyć w akcji Agnieszkę Radwańską muszą pojechać na wycieczkę do Quebecu.