Grubson 2014

Polacy w Kanadzie Series lip 11, 2014 at 1:10 pm

Grubson_Foto_2

W powiewie ciepłego upalnego wieczoru przymykam powieki. Przez gardło ścieka kilka łyków przyjemnie zimnego złotego płynu, a w krwioobiegu zaczynają krążyć piękne wspomnienia! 

Znów przyjemny dreszczyk przeleciał po kręgosłupie gdy w uszach zaszumiały słowa: „…honor, charakter, wyśmienite jedzenie – niech żyją nasze słowiańskie korzenie!”. I pomyśleć, że to już dwa lata odfrunęły z życia w dymie zwykłej kanadyjskiej codzienności: pracy, biegania po bankach z rachunkami, walki o byt – którz z nas tego nie zna? Którz z nas nie pragnie dni innych – takich które karmią nie tylko nasze konta, ale przede wszystkim nasze serca???Grubson_Foto_1

Jednym z piękniejszych momentów wywołujących morze pozytywnych doznań w moim życiu, był koncert Grubsona wraz z Konsorcjum KSM, który odbył się w Toronto kilka lat temu. Podobny letni wieczór i masa zarąbistych człowieków, którzy zrzucili garnitury, odłożyli narzędzia, wyłączyli kompy i komórki i na te kilka pięknych chwil otworzyli serca, a ze sceny popłynęły przepiękne bity i słowa jednoczące nas wszystkich – ludzi powyrywanych ze swoich korzeni i powrótu do nich pragnący.
Otwieram oczy i spoglądam jeszcze raz na kolorowy plakat – jak obiecali kilka lat temu, tak się dzieje: GRUBSON z brygadą artystów z Polandu, oraz nasze lokolne KONSORCJUM KSM znów wbiją na scenę! Tym razem bliżej Polonii, tym razem w jej „sercu”, czyli w Centrum Jana Pawła II, przy Cawthra i 403 pojawią się na scenie nie tylko by zaśpiewać, ale także dać niesamowity „szoł”, przekazać dużo pozytywnej energii i przybliżyć nam naszą polskość, nasze korzenie.

Grubson_Foto_3

W ten wieczór znów wszyscy będziemy razem, będziemy jednością i „spotkamy się na szczycie”! Tym razem będzie nam dane usłyszeć nie tylko dobrze znane klasyki, ale także najnowszy materiał. GRUBSON to nie typowy rap, ale także połączenie klimatów ragga, reggae czy też nawet rocka. Także KONSORCJUM KSM nie pozostaną dłużni i przedstawią swój najnowszy materiał z jeszcze cieplutkiej świeżością płytki, który zapewniam – zaskoczy Was bardzo pozytywnie. Zapewniam też, że trójkolorowe tło plakatu tej imprezy nie jest przypadkowe. Kolory słońca, kolory reggae przedstawiają trafnie to co zostanie przekazane ze sceny tego wieczoru! Więcej niech pozostanie moją słodką tajemnicą, którą pozostawiam dla Was do odkrycia i przeżycia już w piątek wieczorem 18go Lipca 2014 w centrum jot pe dwa!

Informacje i bilety:
www.konsorcjum.ca
Tel: 416-553-3636
Email: [email protected]
Dla Tygodnika Wiadomości: Marcin K3 Talaga