CNE otwarte po raz 136

Nowości Series sier 16, 2014 at 10:51 am

zz cne4Ruszyła wielka wystawa Canadian National Exhibition. Przez 18 najbliższych dni tereny wystawowe CNE tętnić będą koncertami, wystawami, atrakcjami rekreacyjnymi i jednym wielkim festiwalem kulinarnym.

Wbrew swej nazwie Canadian National Exhibition z roku na rok coraz mniej przypomina handlowe targi, a coraz bardziej festyn. Wciąż jest jednak jedną z większych atrakcji w Toronto, przyciągając codziennie na tereny CNE dziesiątki tysięcy widzów, często całe rodziny.

zz cne5W tym roku szacuje się udział około 1.3 mln ludzi, a organizatorzy chcą przypomnieć o rolniczych, farmerskich korzeniach targów (które jednak na początku nazywano „przemysłowymi“).

Stąd na CNE pojawi się saloon z Dzikiego Zachodu, będą wiejskie tańce grupowe, kapele ludowe (folk i country and western) i mnóstwo zagród ze zwierzętami.

A oprócz tego setki innych atrakcji:

- koncerty znanych gwiazd (m.in. Jose Feliciano, Electric Light Orchestra, Tim Hicks, April Wine, Christopher Cross, Hanson, Platinum Blonde, Tom Cochrane),

- występy folkorystyczne (artyści z całego świata, w tym roku wielu hinduskich),

zz cne 8- pokazy akrobatyczne, taneczne, kulinarne,

- pokazy akrobacji lotniczej (30 sierpnia – 1 września, po południu)

- pokazy pirotechniczne,

- konkursy młodych talentów

- specjalne przejażdżki, karuzele i wesołe miasteczka,

- kasyno.

Pomyślano nawet o specjalnych pokojach dla modlitwy.

Bilet wstępu kosztuje $18. Seniorzy i dzieci 5-13 lat – $14. Rodzina (2 dorosłych + 2 dzieci lub dorosły + 3 dzieci) – $50. Bilet wstępu zezwala na poruszanie sie po terenie CNE, wstęp do wszystkich budynków, na wszystkie koncerty i pokazy.

Bilety na przejażdżki zakupuje się osobno.

Codzienny rozkład WSZYSTKICH wydarzeń i atrakcji – TUTAJ.

PEŁNA LISTA ATRAKCJI: TUTAJ

Jedna z większych atrakcji jest zjazd na linie kolejką tyrolską z 12-piętrowej wieży, na który potrzebny jest jednak ekstra bilet za $20.

Jedna z większych atrakcji jest zjazd na linie kolejką tyrolską z 12-piętrowej wieży, na który potrzebny jest jednak ekstra bilet za $20.

CNE2 - Publiczność targowa przed laty znacznie się różniła od dzisiejszej

CNE2 – Publiczność targowa przed laty znacznie się różniła od dzisiejszej

zz cne map