Bouchard odpadła z US Open

Kanada Series wrze 1, 2014 at 11:40 pm

bouchard

Eugenie Bouchard nie dała rady. Odpadła w w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Bouchard przegrała z Rosjanką Ekateriną Makarową w dwóch setach 7-6 (2) i 6-4. Rozstawiona z numerem 17 Makarowa awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Białorusinką Victorią Azarenką.

Mecz miał dramatyczny przebieg. W pierwszym secie walka była wyrównana. W drugim Bouchard poprosiła o pomoc medyczną. Medycy zmierzyli jej ciśnienie, następnie ochładzali jej ciało okładając ją woreczkami z lodem.

W końcu Kanadyjka wstała i walczyła do końca spotkania.

- Czułam ogromny ból i zawroty głowy na korcie. Wszystko widziałam jakby było rozmyte – mówiła po spotkaniu Bouchard – Wiem, to przez upał i przemęczenie, które było większe niż w poprzednich meczach.