Tomasz Gładkowski

Odeszli ostatnio Series wrze 1, 2014 at 10:45 pm
Tomasz Gładkowski

Tomasz Gladkowskina zdjęciu trzyma na ramionach starszego syna, dzisięcioletniego Adama. Młodszy syn, David na zdjęciu trzyma za rękę mamę, Grażynę.

Tomasz Gładkowski utonął ratując syna

Tomasz Gładkowski z Mississaugi był z grupą przyjaciół na głównej plaży w miejscowości Port Albert w Ontario.

W pewnym momencie zobaczył, że jego kąpiący się w rzece Nine Mile River ośmioletni syn tonie wciągany przez potężny wir rzeczny. Rzucił się mu na ratunek i próbował pomóc dziecku. Niestety sam szybko zniknął pod wodą.

Ośmioletni syn Gładkowskiego został uratowany przez innego człowieka, ale pana Tomasza nie można było odnaleźć. Tomasz Gładkowski był świetnym pływakiem i nikt nie spodziewał się, że to właśnie on nie poradzi sobie z wirami w rzece.

- Dobrze wiemy, że na rzece powstaje dużo wirów – powiedział rzecznik OPP Jamie Stanley dodając, że intensywne opady deszczu w nocy spowodowały, że rzeka zaczęła “puchnąć.”

W poszukiwaniu Gładkowskiego wzięły udział dwa statki OPP, Canadian Coast Guard i helikopter z Centrum Koordynacji Ratownictwa w Trenton. Jego ciało odnaleźli nurkowie z Underwater Search and Recovery OPP w poniedziałek około 150 metrów od linii brzegowej.

- Nawet bardzo dobrzy i doświadczeni pływacy, gdy muszą zmagać się z bardzo silnymi prądami rzecznymi mogą się znaleźć w śmiertelnym niebezpieczeństwie – powiedział Jamie Stanley. Tomasz – najstarszy z trzech braci – dorastał w Kitchener-Waterloo, gdzie skończył Conestoga College z dyplomem projektanta stron internetowych. W 1996 roku przeniósł się do Mississaugi. Pracował dla polskiej stacji telewizyjnej TV Polonia.

- Całe swoje życie poświęcał rodzinie – mówi jego ojciec Joe Gładkowski – Dla wszystkich miał pomocną dłoń, nigdy nie odmówił.Był najlepszym człowiekiem na Ziemi.

Visitation for Tomasz Gladkowski: Thursday, September 4, 2014: 2-4 p.m. and 6-9 p.m. 7 p.m. Rosary The Simple Alternative Funeral Centres – Mississauga, 1535 South Gateway Road

Funeral: Friday, September 5, 2014, 11:30am St. Maximilian Kolbe Church, 4260 Cawthra Rd. Mississauga

W odpowiedzi na ogromne wsparcie ze strony przyjaciół, rodziny i lokalnej społeczności, utworzono fundusz na rzecz synów Tomasza – Adama i Davida. Zamiast kwiatów można składać datki w dowolnym oddziale TD na konto: #1020-6906513 , “In Trust for Adam & David Gladkowski”.