“Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego na Toronto International Film Festival

Polacy w Kanadzie wrze 10, 2014 at 4:08 pm
Piotr Mielżyński Jr oraz Krzysztof Zanussi

Piotr Mielżyński Jr oraz Krzysztof Zanussi

W poniedziałkowe popołudnie, 6 września, w prestiżowym Spoke Club w Toronto firma Peter Mielżyński Agencies – znana w Polonii agencja alkoholowa prowadzona przez Piotra Mielżyńskiego, zorganizowała lunch z polskim reżyserem filmowym i telewizyjnym Krzysztofem Zanussim – jednym z najbardziej znanych i najczęściej nagradzanych twórców polskich zagranicą.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Toronto, polonijne media, krytycy filmowi z Los Angeles, a także dziennikarze i publicyści mediów kanadyjskich.

Niewątpliwą atrakcją była obecność polskiej aktorki Weroniki Rosatti, która przybyła w towarzystwie amerykańskiego aktora polskiego ochodzenia-Jonathana Tybela.

Krzysztof Zanussi przyleciał do Toronto na światową premierę swojego najnowszego filmu “Obce ciało” (Foreign Body), który prezentowany jest w prestiżowej sekcji Masters na Toronto International Film Festival (TIFF).

Zaproszeni na lunch goście wzosili toasty za powodzenie filmu i jego twórcę jednym ze sztandarowych produktów firmy PMA – wódką Wyborową, która jest najbardziej rozpoznawalną w świecie polską marką w branży alkoholowej, importowaną do prawie pięćdziesięciu krajów, w tym również do Kanady.

Firma PMA ufundowała dla wszystkich uczestników tego sympatycznego spotkania prezenty okolicznościowe, sygnowane przez markę Wyborowa.

“Obce ciało” to polsko-rosyjsko-włoska koprodukcja. Bohaterem filmu jest przybyły do Polski młody Włoch – gorliwy katolik, zatrudniony w wielkiej korporacji, któremu przyjdzie się zmierzyć z bezwzględną, pozbawioną zasad moralnych szefową, chcącą za wszelką cenę złamać jego wiarę.