Soknacki i Thomson wycofują się z wyścigu o fotel burmistrza Toronto

Lokalnie Series wrze 10, 2014 at 5:00 am
David Soknacki

David Soknacki

David Soknacki, który w przedwyborczych sondażach cieszył się kilkuprocentowym poparciem zdecydował, że wycofuje swoją kandydaturę z wyścigu o fotel burmistrza Toronto. We wtorek późnym wieczorem Soknacki wysłał list, w którym zwrócił się do komisji wyborczej, by wycofała jego nazwisko z listy kandydatów. W środę po południu Soknacki spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

“Każdy, kto brał udział w kampanii wyborczej w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy powinien być dumny, że razem stworzyliśmy silny zespół, który może być przykładem dla naszego miasta.” – napisał Soknacki – “Dzisiaj jednak dostałem potwierdzenie, że wsparcie mojej kandydatury wśród wyborców rośnie zbyt wolno byśmy mogli liczyć na sukces w dniu wyborów. Musimy też odnieść się do oczekiwań wyborców, dla których priorytetem jest usunięcie z urzędu burmistrza Forda.”

W dalszej części swojego listu Soknacki pisze: “Wszystkie te wyzwania prowadzą mnie do trudnych decyzji. Jestem bardzo wdzięczny tym wszystkim, którzy lojalnie i z poświęceniem wspierali moją osobę. Mamy więcej wolontariuszy, lepsze morale i więcej sponsorów niż kiedykolwiek, ale czuję też, że mimo poświęcenia czasu i energii po prostu nie byłoby w porządku pracować bez szans na ostateczne powodzenie”.

Wcześniej Soknacki na Twitterze wyraził frustrację i pretensję do mediów, że jego plany kampanii były w cieniu spotkania burmistrza Forda z byłym mistrzem wagi ciężkiej w boksie, Mike’m Tysonem.

Na decyzję Soknackiego najszybciej zareagował John Tory, który pogratulował byłemu już konkurentowi i jego zespołowi “energicznej i pozytywnej kampanii” wyborczej.

- To są zawsze trudne decyzje. David jest ważnym głosem zmiany i odnowy dla torontończyków, którzy muszą rozważyć wybór lidera na najbliższe cztery lata – powiedział Tory.

Sarah Thomson

Sarah Thomson

Również we wtorek, nieco wcześniej, swoją kandydaturę wycofała również Sarah Thomson, która oświadczyła, że będzie się ubiegać o funkcję radnego z rejonu Trinity-Spadina, Ward 20.

Thomson zaapelowała do Johna Tory’ego i Olivii Chow, by któreś z nich zrezygnowało z wyścigu o fotel burmistrza, gdyby okazało się, że Rob Ford prowadzi w sondażach.

Thomson stwierdziła, że najważniejszym obecnie jest to, by inny kandydat koniecznie pokonał Roba Forda.

Thomson cieszyła się minimalnym poparciem wyborców i należałoby ją raczej zaliczyć do grupy “egzotycznych” kandydatów, którzy mimo braku zainteresowania wciąż nie rezygnują z ubiegania się o stanowiskko burmistrza.