Dwa włamania do Best Buy

Lokalnie Series wrze 15, 2014 at 5:23 pm

zz best buy2W ciągu tego samego wieczoru w niedzielę obrabowano dwa sklepy elektroniczne sieci Best Buy. Do sklepu w Oakville (Winston Churchill Boulevard i Dundas Street West) włamano się ok. godz. 21:00, a półtorej godziny później do sklepu w Etobicoke (Highway 427 i Queensway).

Z obu zginęła znacząca ilość sprzętu elektronicznego, głównie modnych produktów firm Apple. Filmy z monitoringu pokazały, że w obu kradzieżach wzięła liczna grupa osób i pojazdów. Policyjny pies tropiący podjął trop i zdołał doprowadzić do jednego z podejrzanych ale mimo to umknął on policji.

Rysopisy członków złodziejskiej szajki nie zostały jeszcze ujawnione.

Nie wiadomo czy obrabowanie sklepów Best Buy ma coś wspólnego z tym, że firma Apple wprowadza właśnie na rynek najnowsze smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Przez pierwsze 24 godziny od rozpoczęcia przedsprzedaży, liczba zamówień przekroczyła cztery miliony, a do sklepów trafiają pierwsze partie tych cacek, które oficjalnie znajdą się w sprzedaży w Kanadzie dopiero od 19 września. Przed końcem 2014 roku nowy iPhone będzie w sumie dostępny w 115 krajach.

Cena iPhone’a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone’a 6 Plus od 299 dolarów.