Rob Ford: miałem biopsję w płucach

Lokalnie Series wrze 16, 2014 at 11:58 am
Rob Ford

Rob Ford

Burmistrz Rob Ford oświadczył publicznie, że przeszedł „pewne bardzo inwazyjne badania cytopatologiczne“, wśród których wymienił biopsję przeprowadzoną w płucach.

- Towarzyszyły jej torsje i ból – powiedział burmistrz dziennikarzowi „The Toronto Sun“, który ujawnił to na antenie radia 680News.

Rob Ford przechodzi swe badania w szpitalu Mount Sinai po tym, jak wcześniej wykryto u niego guza, najprawdopodobniej w jelitach. O tym czy jest to guz złośliwy i jakiego rodzaju mają zdecydować kolejne testy,

Zdaniem Joe Warmingtona z „The Toronto Sun“, który rozmawiał z burmistrzem przez telefon – Ford nie jest w najlepszym stanie.

- Jego głos zmienił się na chrapliwy, slychać trudności w oddychaniu i czuć dyskomfort. A mimo to burmistrz znajduje czas aby wydzwaniać ze szpitalnego łóżka do swoich wyborców – powiedział Warmington w 680News. – Myślę, że potrzebuje odwrócić myśli od choroby. Zresztą on uwielbia rozmawiać z ludźmi. Chyba to lubi najbardziej.

Biuro kampanii wyborczej Roba Forda gotowe do tego, żeby stać się także biurem Douga Forda?

Biuro kampanii wyborczej Roba Forda gotowe do tego, żeby stać się biurem Douga Forda?

W tym samym czasie jego brat Doug Ford powiedział w radiu 680News, że nie jest pewien czy nastąpi jakiś oficjalny początek jego kampanii wyborczej w wyścigu po urząd burmistrza Toronto.

Doug Ford potwierdził, że właściwie taka kampania jest już w toku czego dowodem jest m.in. otwarcie konta bankowego do celów jej finansowania.

Wybory już 27 października.