Chcesz mieć iPhone 6? Wynajmij sobie stacza

Lokalnie Series wrze 17, 2014 at 1:18 pm

zz iphone Chcesz kupić iPhone’a 6? Przygotuj się na długie kolejki – ostrzegają media. Sprzedaż nowych smartfonów rusza w piątek, ale – jak twierdzi Apple – zamówienia w przedsprzedaży już przebiły sufit.

W ciągu pierwszych 24 godzin zamówiono przez internet aż 4 miliony nowych smartfonów – dwa razy więcej niż w 2012 roku, kiedy na rynek wchodził model 5. (Modele 5s i 5c z ubiegłego roku nie były dostępne w tej ofercie).

zz iphone6W większości miast nie ma już możliwości zamówienia kupionych w przedsprzedaży iPhone’ów 6 z ekranem 4,7 cala do odbioru w pierwszych dwóch dniach sprzedaży. Tylko gdzieniegdzie są dostępne w niedzielę. Jeszcze gorzej jest z większym modelem iPhone 6 Plus, na który trzeba już dziś czekać 3-4 tygodnie. Ratunkiem są jeszcze salony poszczególnych operatorów telefonii komórkowej ale i tam limity się wyczerpują.

Jedynym ratunkiem jest więc ustawienie się w kolejkach pod sklepami, gdzie rzucony zostanie towar z ogólnodostępnej puli.

- To będą bardzo długie kolejki – zapowiada Tim Bajarin, analityk Creative Strategies. Według jego szacunków na zmianę modelu na wyższy może oczekiwać obecnie nawet 100 milionów dotychczasowych użytkowników smartfonów Apple wcześniejszych generacji. Fani gadżetów z logo w kształcie jabłuszka od dłuższego czasu czekali na upragniony smartfon z większym ekranem. Na zdobyciu smartfonów zależy jednak przede wszystkim deweloperom programów (app), którzy chcą jak najszybciej zaktualizować oprogramowanie.

Jak donosi “USA Today” programiści z krajów, gdzie nowe iPhone’y zadebiutują później już wynajmują kolejkowych “staczy”, aby jak najszybciej dostać upragniony smartfon. Za jedną noc trzeba zapłacić 100 dolarów.

Specjalizujący się w nowych technologiach dziennikarz CityNews Mike Yawney był jedynym dziennikarze z Kanady, który miał szansę wcześniej zapoznać z nowymi urządzeniami i dzięki temu wystawić im własną ocenę – TUTAJ.