Wypatrzył ofiarę, ale nie kamerę na kasku. To go zgubiło

Kanada Series wrze 18, 2014 at 6:36 pm
zz alex

Alex

Alex Hennessy, Kanadyjczyk w podróży dookoła świata, wybrał się na rowerową wycieczkę w Buenos Aires. Gdy stanął oko w oko z uzbrojonym napastnikiem, postanowił – mimo gróźb – obronić swój plecak z cenną zawartością.

Finał? Szczęśliwy dla napadniętego, pechowy dla agresora. Alex uciekł, a przestępca wkrótce potem wpadł w ręce policji. Przyczynił się do tego film nagrany przez kamerę umieszczoną na rowerowym kasku kanadyjskiego podróżnika.

Napastnik

Napastnik

Przejażdżka rowerowa po dzielnicy La Boca w Buenos Aires mogła skończyć się tragicznie. W pewnym momencie drogę zajechał mu motocyklista. Kanadyjczyk ominął go, jednak nie odjechał daleko. Po chwili mężczyzna na motorze ponownie się do niego zbliżył, wyciągnął pistolet i – po hiszpańsku – zażądał oddania plecaka.

Turysta tłumaczył, że go nie rozumie. Zszedł z roweru i próbował uciec. Napastnik pobiegł za nim, nadal grożąc bronią. Wycofał się dopiero na widok zbliżających się przechodniów.

Hennessy zgłosił sprawę napotkanemu policjantowi. Film, na którym wyraźnie widać twarz sprawcy, posłużył policji jako dowód. Jak poinformował Hennessy na jednym z forów internetowych, napastnika zatrzymano dwa dni po zdarzeniu. Okazało się, że był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Kanadyjczyk tłumaczył, że nie oddał plecaka mimo gróźb, ponieważ miał w nim dysk pamięci i aparat warty 4 tys. dolarów.

Relacjonował, że celowo odłożył w pewnym momencie rower, by odwrócić od plecaka uwagę motocyklisty. “Pomyślałem też, że kładąc przed nim rower, odsunę się i zdołam uciec” – tłumaczył.

Przyznał później, że takie zachowanie było nieodpowiedzialne i głupie. Cieszył się natomiast, że napastnik nie zauważył kamery umieszczonej na rowerowym kasku i nie próbował jej zabrać.

Buenos Aires było jednym z wielu przystanków Kanadyjczyka, który podróżuje dookoła świata. Wraz z przyjacielem realizuje projekt o nazwie Global Degree. Uwiecznia swoje podróże, a filmy umieszcza w internecie. Dlatego – jak mówił – aparat i dysk, który miał w plecaku, był dla niego bardzo ważny.

Zabacz zdarzenie na filmie Alexa: