Doug Ford gotowy do boju o fotel burmistrza

Lokalnie Series wrze 19, 2014 at 6:00 am

doug ford

Doug Ford, starszy brat chorego burmistrza, ponaglany przez przebywającego w szpitalu Roba, powiedział, że jest gotowy rozpocząć swoją kampanię wyborczą.

- Jesteśmy gotowi do pracy – powiedział w czwartek dziennikarzom.

Jak już pisaliśmy, w środę lekarze ogłosili, że badania wykazały, żę burmistrz Rob Ford jest chory na rzadką i agresywną formę nowotworu.

Doug Ford przyznał, że zamiast prowadzić kampanię wyborczą wolałby być obok brata w chorobie, gdy ten będzie poddawany chemioterapii. Nie chciał jednak się na to zgodzić sam Rob Ford, który ponaglał go, by rozpoczął rozmowy z wyborcami i zamiast przesiadywać obok jego szpitalnego łóżka skupił się na zdobywaniu zwolenników, których poparcie pozwoliłoby mu zastąpić go na fotelu burmistrza.

- On mnie bardzo mobilizuje. Powiedział, że mam do niego nie przychodzić i go nie odwiedzać. Stwierdził, że lepiej zrobię, gdy zacznę odwiedzać wyborców – wyznał Doug Ford – Tak więc chcę się skupić na wyborach i razem z całym naszym zespołem jesteśmy gotowi do pracy.

Doug w ubiegłym tygodniu, w ostatniej chwili, tuż przed upływem ustawowego terminu, zgłosił swoją kandydaturę w wyścigu o fotel burmistrza Toronto, po tym, jak u jego brata wykryto guza w badaniu tomografii komputerowej.

Doug na razie nie zapowiedział w których z kilkudziesięciu planowanych kolejnych przedwyborczych debat będzie uczestniczył, ale zapewnił, że weźmie w niektórych z nich udział.

- Mam zamiar wraz z zespołem rozejrzeć się w planowanych debatach, ale przede wszystkim chcę wyjść i spotykać się z ludźmi – oświadczył – Jestem pełen entuzjazmu, podekscytowany i pełen pomysłów co robić, by dalej racjonalizować miejskie wydatki, bo chodzi przede wszystkim o to, by nie marnotrawić pieniędzy podatników.