Nauczyciel ukarany za grubiański żart z ucznia

Kanada Series wrze 25, 2014 at 5:00 am

szkoła3

Nauczyciel ze szkoły w miejscowości Langley w Brytyjskiej Kolumbii został zawieszony w czynnościach za homofobiczny żart z jednego z uczniów.

Daniel Mark Ogloff, nauczyciel obróbki metalu i produkcji metalowej w Aldergrove Community Secondary School, napisał na kawałku taśmy samoprzylepnej “I am gay” (Jestem gejem) i przylepił ją na na plecach jednego z uczniów bez jego wiedzy.

Aldergrove Community Secondary School

Aldergrove Community Secondary School

Na tym nie zakończył się ten grubiański żart nauczyciela. Ogloff pozwolił by inni uczniowe sfotografowali chłopca z napisem i nie poinformował go o dowcipie, gdy ten z taśmą samoprzylepną na plecach i informacją, że jest gejem wyszedł na zewnątrz szkoły.

To nie pierwszy problem Ogloffa w związku z jego niechętną postawą wobec homoseksualistów. Już wcześniej otrzymał od kierownictwa szkoły ustne ostrzeżenie za złośliwe komentarze o homoseksualistach, na jakie sobie pozwalał w obecności uczniów.

Okręgowe kuratorium oświaty karnie zawiesiło nauczyciela na 10 tygodni za “nieprofesjonalną postawę” i o okazywanie braku szacunku dla jednego z uczniów bez prawa do wynagrodzenia. Ponadto Commissioner of Teacher Regulation w BC cofnął Oglaffowi prawo do wykonywnia zwodu nauczyciela na okres dwóch tygodni od 22 września do 5 października.