Gdy nie chcemy tłuc garnkami w kuchni…

Rynek Series paźd 4, 2014 at 3:00 pm
Wśród Kanadyjczyków wciąż najpopularniejszy jest McDonald's

Wśród Kanadyjczyków wciąż najpopularniejszy jest McDonald’s

Kiedy nie mamy czasu na gotowanie, albo zwyczajnie nam się nie chce brzęczeć garnkami w kuchni – idziemy do restauracji. Wśród Kanadyjczyków istnieje głęboko zakorzeniony obyczaj pójścia przynajmniej raz w tygodniu do restauracji.

W tradycyjnej kanadyjskiej rodzinie, gdzie mąż pracował, a żona zajmowała się domem, niezbędnym elementem  higieny życia rodzinnego było “przewietrzenie” małżonki i uwolnienie jej choć raz w tygodniu od gotowania. Teraz niepracujących żon raczej niewiele, czasu na gotowanie coraz mniej, więc restauracje nie mogą narzekać na brak klientów. Które są z nich najpopularniejsze i cieszą się uznaniem?

Najlepsza kawa to Tim Horton's

Najlepsza kawa to Tim Horton’s

Na potrzeby Brand Spark International Best Restaurant Awards przeprowadzono ankietę wśród losowo wybranej reprezentatywnej grupy 6000 mieszkańców Kanady, których wypytano o ich restauracyjne preferencje.

Jak wynika z wyników ankiety Kanadyjczycy wciąż najbardziej przywiązani są do McDonalda. Ciekawa jest niemalże całkowita nieobecność jego największego konkurenta – Burger Kinga.

McDonald’s zdominował ankietę zajmując pierwsze miejsce w czternastu kategoriach, w tym ulubionej restauracji szybkiej obsługi. Zdaniem ankietowanych McDonald’s ma m. in. najlepsze hamburgery, kanapki i menu śniadaniowe.

Najsmaczniejszy obiad w Swiss Chalet

Najsmaczniejszy obiad w Swiss Chalet

Kanadyjczycy są lojalni i doceniają swoją restauracyjną ikonę, jaką jest Tim Horton’s, który zajmuje pierwsze miejsca w kategoriach takich jak: najsmaczniejsza kawa, najlepsze desesry i najsmaczniejsze śniadanie.

Ciekawostką jest, że w kategorii najlepszej kawy drugiego miejsca nie zajmuje – czego należałoby się spodziewać Starbuck’s, ale McDonald’s, którego kawę preferuje aż 29 procent Kanadyjczyków.

- W kategori kawowej hegemonia Tima Hortonsa jest zrozumiała i nie podlega dyskusji, ale silne drugie miejsce McDonalda w tej kategorii jest dużą niespodzianką i imponuje – stwierdził Denis Hancock z BrandSpark – To pokazuje jak wiele kierownictwo firmy zrobiło dla poprawienia jakości kawy w swoich lokalach. Przez lata dominowała bowiem opinia, że kawa w McDonaldzie to nie dająca się pić lura.

Podczas gdy McDonald’s jest ulubioną siecią w kategorii fast food, to najlepsze hamburgery – zdaniem ankietowanych – podawane są u mniejszego gastronomicznego gracza – w sieci A&W.

The Keg - restauracja na specjalne okazje

The Keg – restauracja na specjalne okazje

W kategorii fast food najlepszą pizzę można zjeść w Pizza Pizza i Pizza Hut, najsmaczniejszą zdrową żywnosć w Wendy’s.

Restauracja The Keg  nagrodzona została w kategorii najlepszej restauracji z pełną obsługą i najsmaczniejszego menu. W tej samej kategorii Swiss Chalet zajął pierwsze miejsce za najlepsze frytki i najlepszy obiad.

W pozostałych kategoriach wyróżniono:
- najlepsza sałatka – Wendy’s
- najlepsze desery – Tim Hortons i Dairy Queen
- najlepsze potrawy gorące i ostre – Wendy’s
- najlepsze hamburgery wegetariańskie – Harvey’s
- najlepsza włoska restauracja – East Side Mario