Kinga Surma – kolejna polska kandydatka na radną Toronto

Polacy w Kanadzie Series paźd 8, 2014 at 4:23 pm

zz surma1W torontońskim Okręgu 5 (Etobicoke-Lakeshore) możemy poszczycić się kandydatką polskiego pochodzenia na stanowisko miejskiego radnego w nadchodzących wyborach municypalnych.

Jest nią Kinga Surma, mająca wieloletnie doświadczenie w pracy w City Hall, a przy tym wolontariuszka w licznych lokalnych organizacjach (m.in. Polycultural Immigrant Community Services i Stonegate Community Health Centre), pracująca również wcześniej dla innego radnego.

Ostatnio zajmowała pozycję asystenta parlamentarnego posła do parlamentu z okręgu Mississauga-East Cooksville.

Przybyła z Polski do Kanady w wieku 5 lat. Skończyła studia na Uniwersity of Guelph (Public Policy and Management), a obecnie kończy studia podyplomowe na Ryerson University.

zz surma2Pani Kinga obiecuje na swojej stronie, że po ewentualnym zwycięstwie wyborczym zadba o to, aby infrastruktura komunikacji miejskiej działała bez zarzutu. Ponadto dołoży starań o lepszy rozwój miasta, utrzymanie niskich podatków, a także o wyeliminowanie nielegalnych salonów masażu.

Jej szczegółowy program wyborczy i życiorys znajdą Państwo na stronie www.kingasurma.com

W wyborach municypalnych w Toronto również startują inni nasi rodacy, m.in. w Okręgu 6 startuje na radnego Mirosław Jankielewicz.