Natalia na kuratora!

Polacy w Kanadzie paźd 14, 2014 at 5:54 am

zz natalia2Świetnie znana Polonii kanadyjskiej Natalia Kusendova ubiega się o stanowisko kuratora oświaty w Okręgu wyborczym nr 6 i 11 w katolickim dystrykcie szkolnym Dufferin-Peel.

Przybyła do Kanady 14 lat temu w wieku 12 lat. Od najmłodszych lat dała się poznać z pracy społecznej na rzecz wielu organizacji społecznych i charytatywnych. Najbardziej znamy ją wszyscy z licznych inicjatyw w polskim harcerstwie i w ruchu studenckim. Mówi biegle po angielsku, francusku i polsku, włada również słowackim i czeskim. Jest aktywnym członkiem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Mississaudze, współpracuje z licznymi polskojęzycznymi mediami.

Studiowała na Uniwersytecie Torontońskim (Human and Molecular Biology). Należała do liderów konferencji Quo Vadis, skupiającej 208 delegatów z 16 krajów. Była też organizatorką programu ISKRA University Bootcamp.

W 2013 roku Prezydent RP udekorował ją Srebrnym Krzyżem Zasługi za jej zasługi dla Polonii.

Jako młoda osoba wykształcona w Kanadzie, Natalia świetnie rozumie tutejszy system oświaty. Ze względu na ten fakt oraz jej ogromne zaangażowanie społeczne wydaje się być idealnym kandydatem do funkcji kuratora.

Więcej informacji poniżej – oraz na stronie NataliaForTrustee.ca

O osiągnięciach Natali możesz się rówinież dowiedzieć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=6diMyw-X1bs&feature=youtu.be

zz natalia4