Uwaga na ziemniaki z metalową wkładką

Kanada Series paźd 16, 2014 at 10:00 am

ziemniak

W ziemniakach pochodzących z Prince Edward Island znaleziono metalowe przedmioty. Były nimi igły do szycia. Jak do tej pory ich obecność stwierdzono w sześciu ziemniakach.

Sierżant Leanne Butler z RCMP potwierdziłą, że obecność igieł do szycia stwierdzono również we frytkach produkowanych przez firmę Cavendish Farms pochodzących z zakładu w mieście New Annan na PEI.

- Wydaje się, że metalowe igły zostały celowo umieszczone w ziemniakach, zanim trafiły one do zakładu produkcyjnego – stwierdzila sierżant Butler.

Przedstawiciel firmy Cavendish powiedział, że wszystkie frytki z serii, w których znaleziono metalowe igły zostały zniszczone, a surowe ziemniaki, które mogły być użyte do produkcji są bardzo skrupulatnie badane.

Ziemniaki z metalową ostrą wkładką jak do tej pory kupiono w sklepach w Nowej Funlandii, jeden w sklepei w Nowej Szkocji i jeden w Nowym Brunszwiku.

Ostatnio klient sklepu w Federicton, który kupił worek ziemniaków zgłosił, że w jednym z nich znalazł metalowe igły.

Wszystko wskazuje na to, że wszystkie te “zmodyfikowane” ziemniaki pochodzą z jednego miejsca – Linkletter Farms z Charlottetown na PEI. W obawie o dobro klientów Linkletter powiaedomił Canadian Food Inspection Agency o sprawie i wycofał swoje produkty ze sklepów.

Policja prosi konsumentów, zwłaszcza z prowincji atlantyckich, aby uważnie sprawdzali wszystkie ziemniaki, jeżeli były one dostarczone przez firmę Linkletter. Każdy, kto znalazłby metalowe przedmioty w ziemniaku, proszony jest o kontakt z policją.