Planujemy jeszcze więcej zakupów przez internet

Kanada Series paźd 17, 2014 at 11:46 am

zz online2Kanadyjscy konsumenci coraz częściej dokonują coraz większych zakupów przez internet, a kolejny rekord padnie w okresie przed świętami Bożego Narodzenia.

Według sondażu przeprowadzoneg oprzez firmę Solutions Research Group, dwie trzecie respondentów przyznało, że dokonało zakupu online w ciągu ostatniego miesiąca, co stanowi wzrost aż o 10 procent w porównaniu z wynikami podobnego badania w zeszłym roku .

zz online3Prawie połowa Kanadyjczyków, którzy dokonała zakupów online w ubiegłym miesiącu była w wieku 30-49 lat. Aż 40% z nich pochodziło z Ontario.

Na pytanie, gdzie najczęściej dokonują zakupów w sieci, najpopularniejszą odpowiedzią był Amazon, a następnie: eBay, Walmart, Indigo, Best Buy, Sears, Old Navy, Future Shop, Costco oraz Beyond the Rack.

33 procent ankietowanych Kanadyjczyków powiedziało, że nie zamierza robić żadnych zakupów tym sezonie, co stanowi pięć punktów procentowych mniej w porównaniu do roku ubiegłego.

Około 25 procent powiedziało, że dokonuje większości swoich zakupów w sklepach detalicznych, a 29 procent stwierdziło, że kupują zarówno w sieci jak i w sklepach detalicznych w proporcj 50-50.

11 procent badanych stwierdziło, że większość prezentów świątecznych zakupi w sieci.

zz online