Zmiany w komunikacji miejskiej w Mississaudze

Poradnik Series paźd 18, 2014 at 9:03 pm

zz transit1Firma przewozowa MiWay zmieniła zasady transferu swoich połączeniach z autobusami Brampton Transit i innymi systemami obszaru 905.

Najważniejszą zmianą jest fakt, że pasażerowie nadal będą mogli przesiadać się z systemu na system z pomocą papierowego transferu, ale przy takiej przesiadce nie otrzymają nowego transferu. Zamiast tego nadal będą mogli posługiwać się pierwotnym transferem jaki posiadają z Brampton lub z MiWay – a przynajmniej tak długo, jak jak zezwoli na to czas określony w wydruku transferu.

zz transit2Wcześniej pasażerowie mogli korzystać z transferu wyłącznie tam, gdzie spotykały się ze sobą systemy komunikacyjne dwóch różnych miast. Obecnie te restrykcje zostały zlikwidowane, co oznacza większą swobodę w podróżowaniu.

Posiadacze tzw. karty Presto, która zezwala na podróżowanie różnymi komunikacjami miejskimi, nie muszą się zaopatrywać w papierowe transfery. Karta ta posiada wewnętrzny licznik, który umożliwia dowolne podróżowanie w strefie 905 przez dwie godziny od chwili rozpoczęcia podróży (first boarding).

W Mississaudze czynne są już pierwsze cztery stacje komunikacji publicznej, które są częścią większego projektu usprawnienia komunikacji o nazwie Transitway.