Listonosz przestał przychodzić

Rynek Series paźd 24, 2014 at 4:00 pm

zz pocztaPoczta kanadyjska rozpoczęła oszczędnościowy program doręczania przesyłek pocztowych do osiedlowych skrzynek zbiorczych zamiast do drzwi adresata.

Pierwsze miasta, w których już nie pojawia się listonosz u drzwi to Winnipeg, Fort McMurray, Calgary oraz Ottawa.

W regionie GTA miasto Oakville będzie od listopada jednym z pierwszych 11 miast, w których Canada Post odpuszcza dostarczanie poczty pod adres domowy.

W Oakville na początku listonosze przestaną odwiedzać 26 tysięcy domostw i przedsiębiorstw. Warto jednak przy tym dodać, że aż 60% tego miasta nigdy nie doświadczyło doręczania poczty do domów.

Decyzja o rezygnacji z usług listonoszy zapadła ze względów oszczędnościowych w grudniu ub. roku, a w pełni zostanie zrealizowana w całej Kanadzie w roku 2019.

Oznacza to, że poczta ominie 5 milionów domostw, jako że w dalszym ciągu listonosze będą kursować na trasach wiejskich oraz będą dostarczać pocztę do bloków mieszkalnych i kondominiów.

Związek Zawodowy Pracowników Pocztowych zakwestionował jako niezgodne z konstytucją ograniczenia wprowadzane przez Canada Post, ponieważ – zdaniem związkowców – poczta nie dostarczana pod drzwi narusza prawa ludzi starszych i niepełnosprawnych.