CRTC zwalnia z obowiązku zawiadamiania z wyprzedzeniem o zmianie operatora

Rynek Series list 10, 2014 at 4:02 pm

zz kabelCanadian Radio-television and Telecommunications Commission (CRTC) regulująca telekomunikację w Kanadzie ogłosiła, że Kanadyjczycy nie będą zobowiązani powiadamiać z wyprzedzeniem operatorów o zmianie swoich usług telewizyjnych, internetowych oraz telefonicznych.

Dotychczas usługodawcy wymagali od klientów, aby informowali co najmniej 30 dni wcześniej jeśli chcą zrezygnować z ich usług.

CRTC zabrania tych praktyk.

W wydanym oświadczeniu CRTC stwierdza, że wielu Kanadyjczyków jest sfrustrowanych dotychczasowmi zasadami i daje usługodawcom czas do 23 stycznia, aby dokonali odpowiednich zmian w swych procedurach.

„Niektórzy konsumenci zmieniając dostawcę usług płacą przez pewien czas dwóm firmom jednocześnie. Na dynamicznym rynku telekomunikacyjnym, zmiana dostawcy powinna być łatwa, ponieważ plany serwisowe i oferty stale ulegają zmianom“ – czytamy w oświadczeniu.

Decyzja państwowego regulatora zapadła po licznych konsultacjach społecznych. W ich efekcie CRTC rozważa wiele kolejnych zmian, w tym likwidację pakietów przymusowych w telewizji kablowej, aby umożliwienie telewidzom wybieranie takich kanałów, jakie każdy chce oglądać.

Jednocześnie zapowiedziano wprowadzenie przepisów dotyczących internetowych usług strumieniowych, jak np, Netflix.