Kanadyjski poseł mnie zgwałcił

Lokalnie Series list 11, 2014 at 10:00 am

copps3

Była federalna minister w liberalnym rządzie Jeana Chretiena, była wicepremier,  Sheila Copps ujawniła w napisanym przez siebie eseju dla “Hill Times”, że w przeszłości była seksualnie zaatakowana przez swego kolegę parlamentarnego.

Copps napisała, że był to jej początek kariery politycznej, miała 28 lat i po raz pierwszy wybrana została na posła do Parlamentu Prowincji Ontario. Wraz ze swoim kolegą, również posłem, pojechali na północ prowincji by zbadać kwestię przemocy wobec kobiet. W czasie tej podróży, w hotelowej windzie poseł przyparł ją do ściany i usiłował pocałować.

Copps pisze, że odepchnęła zalotnika “kopiąc go tam, gdzie boli” i dalsza ich wspólna wycieczka przebiegała “bez incydentów”.

Sheila Copps w czasie gdy byłą posłanką do Parlamentu Prowincji Ontario

Sheila Copps w czasie gdy byłą posłanką do Parlamentu Prowincji Ontario

“Nigdy nikogo nie poinformowałam o tym co się stało uważając, że incydent był wynikiem błędnej oceny” jej zachowania ze strony kolegi.  W wywiadzie udzielonym CTV News Copps powiedziała, że nigdy też nie rozmawiała na ten temat z którymkolwiek z kolegów z klubu poselskiego Liberałów, ponieważ była jedyną kobietą w tym gronie.

W swoim eseju była minister napisała również, że została w przeszłości zgwałcona przez “człowieka, którego dobrze znała”. Nie podała więcej szczegółów na temat tego zdarzenia. Wyjawiła tylko, że zgłosiła sprawę na policję, gdzie dowiedziała się, że “oskarżenie w tej sprawie nie jest możliwe”.

“Policja tylko złożyła wizytę sprawcy, ostrzegając go, by trzymał się ode mnie z daleka” – napisała Copps.

Była minister niedawno znalazła się pod ostrzałem krytyki, gdy usiłowałą bronić byłego prezentera radiowego CBC Jiana Ghomeshiego oskarżanego o zmuszanie do seksu sadomasochistycznego swoich kolejnych partnerek.

W tekście napisanym dla “Hill Times” Sheila Copps wycofuje się z tej obrony pisząc, że “pomyliła się w ocenie” Ghomeshiego nie znając szczegółów historii jego stosunków z kobietami.