Dzięki tej inwestycji każdy z pasażerów zaoszczędzi 3-6 minut

Lokalnie Series list 17, 2014 at 1:00 pm
Otwarcie pierwszej stacji Parkway w ramach systemu Transitway w Mississaudze

Otwarcie pierwszej stacji Parkway w ramach systemu Transitway w Mississaudze

W Mississaudze od dzisiaj czynne są pierwsze cztery stacje komunikacji publicznej, które są częścią większego projektu usprawnienia komunikacji o nazwie Transitway. Dojeżdżający do pracy autobusami w Mississaudze mogą teraz wsiadać i wysiadać z autobusów na przystankach Central Park, Cawthra, Tomken i Dixie.

Specjalnie stworzoną trasą będą kursowały autobusy linii 107, 109 i 21. Dzięki tym usprawnieniom przejazd tymi autobusami będzie krótszy o 3 do 6 minut. Kolejne cztery stacje są obecnie w trakcie budowy, a budowa piątej ma się rozpocząć wkrótce. Mississauga planuje ich otwarcie w 2016 roku.

stacjaGeof Marinoff, dyrektor miejskiej komunikacji publicznej stwierdził, że dzięki budowie systemu autobusy będą mogły ominąć 10 ulicznych świateł na skrzyżowaniach. Pasażerowie dzięki temu w przyszłości przejadą pełną trasę o sześć minut szybciej.

W tej chwili Metrolinx buduje segment trasy na zachód od Winston Churchill Boulevard do Erin Mills Parkway, która ma być oddana do uzytku w 2016 roku. Dołączy do nich stacja Renforth, której konstrukcja rozpocznie się niebawem.

Linia Transitway w przyszłości będzie miała 18 kilometrów. Będzie zaczynala się przy Winston Churchill Boulevard a kończyła na Renforth Drive. Całość trasy zostanie wybudowana do końca 2017 roku. Gdy całość projektu zostanie ukończona przejazdy autobusami skrócą się o 10 – 15 minut.