Komu czarne koty za darmo?

Rynek Series list 23, 2014 at 12:04 pm

zz kotKoty z czarnym futrem to zwierzaki, które adoptowane są ze schronisk w ostatniej kolejności. Dlatego od soboty do „Czarnego Piątku“ (29 listopada) schroniska zwierząt w Toronto nie pobierają opłat za czarne koty.

Zwykle taka opłata wynosi $75. Schroniska jednak rezygnują z niej, aby zapewnić niechcianym pupilom jak najwięcej szans na nowych opiekunów.

W czterech miejskich schroniskach oraz kilku schroniskach pomocniczych czeka na adopcję około 150 czarnych kotów. Wszystkie koty (lub kocięta) są odrobaczone, wysterilzowane lub wykastrowane, zaszczepione, przebadane przez weterynarza. z wszczepionym mikroczipem.

Mimo zwolnienia z opłaty, nadal trzeba zapłacić za licencję: $15 ($7.50 seniorzy).

Koty można obejrzeć na specjalnej wyszukiwarce  TUTAJ.

Dlaczego warto adoptować kota dorosłego?

Kot żyje przeważnie 20 lat, rośnie, rozwija się i dojrzewa emocjonalnie do 3 roku swego życia. W momencie, kiedy decydujemy się na adopcję kota mającego powyżej 7 miesiąca życia, jest to już futrzak o charakterze stabilnym, opikunowie w schronisku wiedzą jakie ma nawyki, upodobania, jaki jest jego temperament, do jakiego domu powinien trafić, czy jest wskazane, by był kotem mającym możliwość wychodzenia i jakie cechy charakteru powinni mieć jego opiekunowie.

Koty dorosłe są spokojniejsze, stabilniejsze, są zdrowe, przebadane i co najistotniejsze – wszystkie są zabezpieczone pod względem rozrodczym. Żaden kot powyżej 7 miesiąca życia nie ma prawa być adoptowany bez wykonanego zabiegu. Dotyczy to wszystkich kotów, bez wyjątku.

Dojrzałe koty żyją naszym rytmem, śpią kiedy są same w domu, uaktywniają się gdy jesteśmy obecni, więc radość z bycia razem jest ogromna. Dorosłe koty są jak ludzie – mają swoje nawyki, różnią się charakterem, jedne wymagają ciągłej uwagi, drugie wolą przyjacielski dystans, inne natomiast ledwie nas tolerują, ale pozwalają się rozpieszczać i chętnie wchodzą na kolana bądź domagają się pieszczot. Każdy kot znajdzie dom, jest to tyko kwestią czasu.

Jak znależć schronisko – TUTAJ.