“Black Friday” czyli polowanie na niskie ceny

Lokalnie Series list 28, 2014 at 10:00 am

bf2

W “Czarny Piątek” rozpaleni w emocjach klienci ustawiali się już o piątej rano przed sklepami by upolować największe przeceny – najczęściej na ubrania i elektronikę.

Nie wszyscy jednak pobiegli do sklepów. “Czarny Piątek” rozpoczął się przecież od wyprzedaży internetowych i tam też klienci szukali najlepszych cen.

Kolejka przed Foot Locker ustawiła się już o 5 rano

Kolejka przed Foot Locker ustawiła się już o 5 rano

Według sondażu przeprowadzonego przez agencję Ipsos Reid jedna trzecia Kanadyjczyków szukała zakupów w Internecie. To aż o 50% więcej niż w roku ubiegłym. Kupowanie w sieci wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Dlatego rząd udzielił kilku wskazówek tym, którzy chcą kupować poprzez Internet:
- Po pierwsze upewnij się, czy strona z której korzystasz jest bezpieczna. Na pasku adresu powinno być na początku “https” lub symbol blokady.
- Po drugie dokładnie przeanalizuj koszty transportu, cła i podatków abyś nie był zaskoczony dodatkowymi opłatami.
- Po trzecie wydrukuj wszystkie swoje transakcje i później sprawdź na swoich kartach debetowych lub kredytowych czy nie spotkały cię jakieś niespodzianki.
- Po czwarte – więcej informacji na temat bezpiczeństwa w sieci możesz znaleźć w consumerhandbook.ca.

Warto pamiętać, że Kanadyjczycy, którzy zdecydują się na wyjazd po zakupy do USA muszą podczas przekraczania granicy zadeklarować wszystkie przedmioty kupione podczas podróży. Jeżeli pobyt poza granicami Kanady jest krótszy niż 24 godziny nie ma żadnych zwolnień celnych. Ale jeśli podróż trwa od 24 do 48 godzin, dozwolone jest wwiezienie bez cła towarów o wartości do 200 dolarów z wyłączeniem wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Natomiast jeżeli pobyt jest dłuższy przysługuje bezcłowy limit do 800 dolarów.