Mississauga – pieskie życie będzie bardziej ludzkie

Rynek Series grud 3, 2014 at 6:09 am

dog2

W Mississaudze od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, które mają zapewnić psom w miarę “ludzkie” warunki egzystencji.

Nowe regulacje zawarte w Animal Care and Control bylaw zakazują właścicielom zwierząt pozostawiania ich na zewnątrz podczas ekstremalnych warunków pogodowych bez odpowiedniego schronienia.

Psy mogą być trzymane na uwięzi przez maksymalnie cztery godziny na dobę. Gdy pies jest na uwięzi musi mieć dostęp do żywności, wody, schronienia i cienia. Dlugość psiej linki lub łańcucha nie może być krótsza niż trzy metry – tak, aby pies mógł się swobodnie i bezpiecznie poruszać.

- Właścicielom zwierząt zalecamy by monitorowali pogodę odwiedzając strony internetowe takie jak website Environment Canada aby wiedzieli o ogłaszanych alertach pogodowych i w razie ekstremalnych warunków mogli zapewnić zwierzętom bezpieczne i w miarę komfortowe przetrwanie – mówi Mckey Frost dyrektor egzekucji miejskiego prawa – Władze miasta ze swej strony będą przypominać mieszkańcom o ich obowiązkach wobec zwierząt.

Lily Chan, prezes Mississauga Humane Society jest bardzo zadowolona z nowych przepisów.

- To jest dobra wiadomość. Nowe przepisy będą chronić zwierzęta przed niepotrzebnym cierpieniem. Szczególnie ważne jest wymuszenie poprawy warunków życia dla psów łańcuchowych – mówi Chan i jednocześnie apeluje:

- Jeśli widzisz psa przykutego do łańcucha przez cały dzień w ogrodzie sąsiada, zgłoś to do Animal Services, które mają teraz instrumenty prawne by wymusić lepsze traktowanie zwierząt.

Nowe prawo wyznacza też standardy psich domków.

Buda musi być wystarczająco duża, by pies mógł w niej wstać, odwrócić się, położyć, rozciągnąć w pełni kończyny. Budy muszą być w dobrym stanie pod względem sanitarnym z czystą i suchą ściółką, muszą być ocieplane, a materiał izolacyjny musi być przykryty tak, by sierść psa nie stykała się z nim.

Poza tym przepisy regulują minimalną przestrzeń do życia dla każdego psa. Powinna ona wynosić 9,3 metrów kwadratowych  na psa. Gdybyśmy chcieli trzymać więcej psów, to dla każdego dodatkowego musimy wygospodarować dalsze 3 metry kwadratowe.

Za łamanie przepisów będą wymierzane kary grzywien. Najwyższa przewidziana w miejskim prawie wynosi 25 tysiecy dolarów.