Uwaga – policja będzie Cię sprawdzać

Rynek Series grud 9, 2014 at 11:57 pm

ride program

Od 24 listopada policja prowadzi akcję pod nazwą Festive OPP RIDE, co oznacza wzmożoną kontrolę kierowców w okresie przedświątecznym. Głównie chodzi o kierowców wracających z różnych świątecznych przyjęć organizowanych w tym czasie.

Sierżant Kerry Schmit uważa, że w tym roku “Festive Ride” jak na razie prowadzona jest z sukecesem.

- Na szczęście nie mieliśmy żadnych śmiertelnych kolizji, w których uczestniczyliby kierowcy będący pod wpływem alkoholu – stwierdził Schmit – W ubiegłym roku mieliśmy trzy śmiertelne kolizje, zaś przed dwoma laty aż 10 osób straciło życie na skutek jazdy pod wpływem alkoholu w okresie przedświątecznym.

OPP poza częstą kontrolą kierowców w strategicznych miejscach prowadzi również szeroko zakrojoną akcję uświadamiającą o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwym. Aby akcja ta była jeszcze bardziej efektywna funcjonariusze apelują do społeczeństwa o pomoc.

- Nie jesteśmy w stanie wszystkich sami skontrolować. Robimy co możliwe by ludzie prowadzili samochody na trzeźwo, ale prosimy wszystkich o pomoc by odradzali kolegom czy koleżankom siadania za kierownicą, gdy wiedzą, że wcześniej spożyli akohol. Tych, którzy podejrzewają, że spotkali na drodze nietrzeźwego kierowcę namawiam by zadzwonili na numer 911 – apeluje sierżant Schmit.

Policja przypomina, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, którą możemy wypić przed jazdą. Jeżeli planujemy jazdę samochodem, powstrzymajmy się od picia napojów alkoholowych.

Kampania Festive OPP RIDE rozpoczęła się 24 listopada i będzie trwała bez przerwy do 2 stycznia 2015 roku.