Z Metropassem na pociągi GO Transit

Rynek Series sty 17, 2015 at 4:00 pm

zz transit1Nowy projekt pilotażowy pomiędzy Metrolinx i TTC pozwoli posiadaczom Metropass na nieograniczone przejazdy (za dodatkową opłatą) po niektórych liniach GO Transit w Toronto.

Jeszcze w tym miesiącu posiadacze biletu miesięcznego będą mogli dokupić miesięczną naklejkę GO za 60 dolarów. Naklejka taka pozwoli na nieograniczone przejazdy pociągami na Lakeshore pomiędzy stacjami Exhibition, Union i Danforth oraz pociągami linii Stouffville pomiędzy Union a Danforth.

- Wszyscy wiemy o zatorach w naszych systemów tranzytowych – powiedział szef Metrolinx, Bruce McCuag na konferencji prasowej w piątek. – Próbujemy więc zbadać naszą zdolność do przyciągania ludzi, aby przechodząc do różnych części systemu komunikacyjnego pomogli w zrównoważenia tłoku w metrze dzięki wykorzystaniu pociągów GO.

W czasie trwającego rok programu pilotażowego GO Transit doda w godzinach szczytu aż 9 dodatkowych składów: sześć rano i trzy po południu.

Dyrektor TTC, Andy Byford dodał, że cała inicjatywa jest częścią większego planu poprawy komunikacji miejskiej, który obejmie także:

- dodatkowe pociągi metra,

- wchodzenie do tramwaju 504 wszystkimi drzwiami,

- system płatności Presto,

- nowe, obszerniejsze modele tramwajów nowych tramwajów,

- przedłużenie linii metra i szybkiej kolejki LRT.

- Nie ma panaceum na problemy komunikacyjne w Toronto – dodał Byford. – To wszystko stanowi część układanki, która pomoże radykalnie przekształcić podróżowanie przez Toronto i sieć GTA.

Jeden kurs GO Transit pomiędzy Exhibition a Union kosztuje $5,20. Z Danforth do Union – $5,35.

Naklejki na Metropass wejdą do sprzedaży od 26 stycznia na stacjach Exhibition, Union i Danforth.

Szacuje się, że setki użytkowników Metropass wezmą udział w projekcie, który zostanie uruchomiony 1 lutego.

zz transit2