Burmistrz Toronto: komunikacja będzie droższa ale dzieci pojadą za darmo

Rynek Series sty 24, 2015 at 9:21 am

zz ttcJohn Tory zapowiedział podwyżkę cen biletów w TTC o 10% począwszy od 1 marca. Jego zdaniem taka podwyżka jest konieczna dla sfinansowania zmian usprawniających system komunikacji miejskiej, które wymagać będą dodatkowego budżetu w wysokości 95 mln dolarów.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na poszerzenie zdolności przewozowych zatłoczonych autobusów miejskich oraz pociągów metra.

Dzięki finansowaniu możnaby wprowadzić dodatkowe dwa pociągi na liniach 1 i 2 w godzinach szczytu oraz przywrócić połączenia autobusowe i tramwajowe zlikwidowane za rządów Roba Forda w roku 2011.

Planowana powyżka cen za przejazdy nie objęłaby jednak opłat dokonywanych gotówką.

Przy okazji John Tory zapowiedział również, że od 1 marca TTC zwalnia z obowiązku opłat za bilety wszystkie dzieci, które nie przekroczyły jeszcze 12 roku życia. Będzie to kosztowało miasto ok. 7.1 mln rocznie.

Burmistrz John Tory (w środku), Josh Colle (z lewej) i Andy Byford

Burmistrz John Tory (w środku), Josh Colle (z lewej) i Andy Byford

Podczas konferencji prasowej na której padły powyższe oświadczenia, burmistrzowi towarzyszył dyrektor TTC Andy Byford oraz szef rady nadzorczej Josh Colle. Byford nazwał ten dzień dzień (19 stycznia) „historycznym w dziejach TTC“.

W budżecie miasta na 2014 rok na TTC przeznaczono jedną szóstą czyli 9.6 mld dol.

Wszelkie zapowiedziane zmiany muszą zostać wcześniej zaaprobowane przez Radę Miejską.

Tymczasem wiceburmistrz Denzil Minnan-Wong zapowiedział, że należy się spodziewać, że miasto znowu podniesie podatki od nieruchomości.