Sony zamyka wszystkie 14 sklepów w Kanadzie

Nowości Series sty 25, 2015 at 12:01 pm

zz sony3Po tym jak amerykański gigant Target ogłosił wycofanie się z kanadyjskiego rynku, robią to również inne firmy sieciowe.

W ciągu najbliższych 6 tygodni dojdzie do zamknięcia wszystkich 14 sklepów firmowych firmy Sony, z czego pięć w GTA. Rzecznik Sony Canada powiedział, że pracę straci 90 osób.

W wydanym komunikacie Sony zachęca swoich konsumentów do zakupu produktów firmy w innych sklepach lub bezpośrednio u producenta przez internet.

zz sony1Czasy hegemonii na światowym rynku elektronicznym firma Sony ma już dawno za sobą. To ona dała światu przenośnego odtwarzacza Walkmana (1979), a potem Discmana, konsolę gier PlayStation, pamięć przenośną Memory Sticks czy całą serię popularnych swego czasu camcorderów. Była też współtwórcą płyty CD. Niestety, japoński gigant z siedzibą w Tokio cierpi na poważne problemy finansowe, straty liczone w miliardach dolarów. Aby podołać konkurencji i poprawić zyskowność, firma pozbywa się ze swej oferty segmentów sprzedaży telewizorów i telefonów komórkowych.

W ubiegłym roku Sony odsprzedało swoją wytwórnię komputerów VAIO i zamknęło montażownie telewizorów, co pozbawiło pracy około 5 tysięcy osób.

Sony ogłosiło swą decyzję wycofania się z rynku w Kanadzie w tym samym dniu, kiedy Target ogłosił zamknięcie wszystkich swoich 133 sklepów.

Fragment jesiennej kolekcji Julii Hansen z katalogu Mexxa

Fragment jesiennej kolekcji Julii Hansen z katalogu Mexxa

Kolejna na liście jest holenderska sieć domów odzieżowych Mexx, która już ogłosiła upadłość. Mexx ma blisko 800 sklepów na świecie, w tym 85 w Kanadzie. Zamierza zamknąć wszystkie sklepy, ale nie precyzuje, kiedy to nastąpi. Punkty sprzedaży będą funkcjonować tak długo, jak to możliwe, aby sprzedać pozostały towar.

Marka Mexx bierze początek w 1980 roku, gdy emigrant z Indii założył w Holandii firmę, która zajmowała się importem odzieży z Azji pod markami Emanuelle i Moustache. W 1986 roku obie marki połączyły się pod nazwą Mexx. W świecie szacuje się na około 800 sklepów Mexx. Działa w nich ponad sześć tysięcy pracowników w 55 krajach.