Czułość na zlecenie

Lokalnie Series luty 7, 2015 at 5:53 am

przytulanie

Firma o nazwie “The Cuddlery” postanowiła profesjonalnie odpowiedzieć na potrzebę czułości. W świetle badań psychologicznych w społeczeństwie istnieje duża ilość osób, które odczuwają w życiu codziennym jej brak. Szefowa “The Cuddlery” Marylen Reid, postanowiła wyjść temu zapotrzebowaniu naprzeciw.  Zastrzega przy tym, że działalność jej firmy to nie nowa forma zakamuflowanej prostytucji i klienci nie mogą liczyć na żadne inne usługi ze strony pracowników firmy poza przytulaniem i ciepłą rozmową.

Swoje pierwsze kroki firma stawiała w Vancouver. Teraz wchodzi na rynek Toronto i kilku innych miast Ontario – między innymi Ottawy.W związku z tym poszukuje odpowiednich pracowników. Kandydaci na (jak nazwać nowy zawód – dostawców czułości?) muszą przejść test, w którym sprawdza się, jak czują się z nimi inni ludzie, czy mają w sobie zdolność empatii. No i czy potrafią w odpowiedni, komfortowy sposób przytulać. Wybranym kandydatom na przytulaczy “The Cuddlery” zapewnia trening, gdzie zdobywają wiedzę i umiejętności postępowania z klientami, którzy przeżywają kryzys.

Aby uniknąć seksualnych nadużyć wobec swoich pracowników, “The Cuddlery” nagrywa spotkania z klientami na kamerze wideo, ale bez dźwięku. Nagranie przechowywane jest w zasobach firmy przez dwa tygodnie. Przed wykonaniem usługi klient musi podpisać pokaźnych rozmiarów umowę, w których szczegółowo opisuje się co klientowi wolno robić, a czego robić nie wolno. Na przykład nie wolno dotykać żadnych części ciała zakrytych bielizną, nie można też być pod wpływem alkoholu. W razie ewentualnych ataków seksualnych ma być wzywana policja.

Usługi zawodowych dostarczycieli gestów czułości nie są tanie. Półgodzinne przytulanie kosztuje 35 dolarów. Przytulanie połączone z pocieszaniem i masażem kosztue aż 260 dolarów.

Pracownicy “The Cuddlery” nie mogą dać swoim klientom czułości; uczucia, którego wyrazem są takie gesty jak przytulenie czy pogłaskanie. Uczucia nie da się ani kupić, ani sprzedać. Pozostaje handel jego namiastką, zewnętrzną powłoką, ersatzem.

Pozostają samotność i smutek.