Wielki sukces kanadyjskiego sportowca nagrodzony po latach

Kanada Series luty 16, 2015 at 6:30 am

Dylan Armstrong

W niedzielę Dylan Armstrong w końcu stanął na podium udekorowany brązowym medalem olimpijskim za start w letnich Igrzyskach w Pekinie w pchnięciu kulą. W uroczystości wzięło udział około 700 mieszkańców jego rodzinnego miasta Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej.

Dylan Armstrong na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku

Na Igrzyskach 2008 roku Armstrong zajął czwarte miejsce za pchnięcie kulą na odległość 21,04 metrów, który był o centymetr krótszy od pchnięcia Andreja Michniewicza z Białorusi. I to on zabrał brązowy medal do domu.

W sierpniu zeszłego roku Michniewiczowi udowodniono branie dopingu podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w 2005 roku w Finlandii. W zwiazku z tym ukarano go dożywotnią dyskwalifikacją oraz nie uznano wszystkich wyników, które osiągnął po 2005 roku. Wśród nich jest brązowy medal olimpijski z Pekinu. Dzięki temu Dylan Armstrong po latach mógł stanąć na olimpijskim podium.

Warto może przypomnieć, że na Igrzyskach w Pekinie złoty medal w pchnięciu kulą zdobył reprezentant Polski Tomasz Majewski.

Dylan Armstrong na Olimpiadzie w Londynie zajął piąte miejsce. Nie był w najlepszej formie w związku z odniesioną wcześniej kontuzją barku. Na tej Olimpiadzie złoto ponownie zdobył Majewski.

Dylan Armstrong ma nadzieję, że na Igrzyskach w Rio odniesie swój największy sukces.