Wpływ zbyt ciasnych majtek posła Pata Martina na obrady Parlamentu

Kanada Series luty 21, 2015 at 12:00 pm
Poseł ze zbyt ciasną bielizną Pat Martin

Poseł ze zbyt ciasną bielizną

Zbyt mały rozmiar bielizny – taki powód podał oficjalnie na sali obrad poseł Pat Martin, usprawiedliwiając w ten sposób swoją chwilową nieobecność.

Sprawa była istotna, ponieważ aby uznać za ważny głos posła w sprawie ustawy, musi on według obowiązującego prawa być obecny na sali podczas odczytywania tekstu ustawy oraz podczas głosowania.

Poseł NDP, Pat Martin wyszedł z sali na chwilę między jednym punktem obrad a drugim. Na pytanie innego posła o powody nieobecności (a więc i o to, czy jego głos należy uznać za ważny), Martin odparł:

- Kupiłem ostatnio w “The Hudson’s Bay” za pół ceny na przecenie trochę bielizny . Niestety kupiłem ją zbyt małą i mam problemy z siedzeniem przez dłuższy czas.

Reakcja sali oraz prowadzącego obrady była jedyna z możliwych – sala wybuchła śmiechem. Przewodniczący Joe Comartin po dłuższej analizie w atmosferze wesołości na sali obrad, uznał kąśliwie, że choć nie widział “briefu” posła Martina (słowo “brief” w języku angielskim oznacza zarówno skórconą dokumentację, jak i rodzaj męskiej bielizny, dokładnie – obcisłe majtki z przedłużoną nogawką, tzw. “kolarki”) to uznaje głos Martina za ważny.