Amerykańska gwiazda muzyki rhythm & blues zawrócona z granicy

Kanada Series luty 25, 2015 at 3:58 am

Brown

Gwiazda muzyki rythm & blues, Chris Brown, musiał odwołać swoje koncerty w Kanadzie ponieważ władze imigracyjne nie pozwoliły mu na przekroczenie amerykańsko-kanadyjskiej granicy.

25-letni piosenkarz zakomunikował na Twitterze, że odmówiono mu wjazdu do Kanady na kilka godzin przed jego pierwszym koncertem w Montrealu.

“Dobrzy ludzie z rządu kanadyjskiego nie pozwolili mi na występ. Mam nadzieję powrócić latem by spotkać się z moimi kanadyjskimi fanami” – napisał.

Nicole Perna, rzeczniczka Browna zapewniła, że jej szef będzie starał się o występy w późniejszym terminie. Organizator odwołanych koncertów, firma Live Nation oświadczyła, że “ze względów imigracyjnych” pokazy zostały odwołane, a pieniądze za bilety można odebrać w miejscu ich zakupu.

We wtorek wieczorem wokół Bell Centre, gdzie miał się odbyć koncert, krążyły wzmocnione patrole policji.

Zebrani na miejcu fani piosenkarza nie kryli swojego zawodu i frustracji.

Brpwm Chris

Chris Browna w stroju więźnia przed sądem

Choć oficjalnie nie podano przyczyny zawrócenia piosenkarza z granicy amerykańsko-kanadyjskiej to wiadomo iż Brown został w ubiegłym roku skazany w USA na trzy miesiące więzienia za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do swojej byłej partnerki, również gwiazdy muzycznej, Rihanny. Brown zaatakował w tym czasie piosenkarkę w hotelu Washington. Był także aresztowany za przestępstwo w 2013 roku.

W 2010 roku Wielka Brytania odmówiła piosenkarzowi prawa wjazdu zmuszając go do odwołania czterech zaplanowanych koncertów. Przedstawiciele brytyjskiej administracji oficjalnie oświadczyli wówczas, że odmówiono Brownowi wizy ze względu na jego kryminalną przeszłość.

Stéphane Malépart, rzeczniczka Canada Border Services powiedziała, że ustawa o prywatności (Privacy Act) uniemożliwia jej skomentowanie sprawy. Ograniczyła się tylko do stwierdzenia, że odmowa prawa do wjazdu do Kanady jest rozpatrywana w każdym przypadku indywidualnie i że wśród czynników branych pod uwagę jest również udział danej osoby w działalności przestępczej.