Tragiczny pożar na farmie w Manitobie – czterech braci nie żyje

Kanada Series luty 26, 2015 at 5:00 am
Czterej zmarli tragicznie chłopcy to 9-letni Henryk, 10-letni Danny, 12-letni Timmy i 15-letni Bobby

Czterej zmarli tragicznie chłopcy to 9-letni Henryk, 10-letni Danny, 12-letni Timmy i 15-letni Bobby

Czterech braci spłonęło w pożarze na farmie państwa Froese w Manitobie, mimo heroicznych wysiłków rodziców, by uratować dzieci.

Czterej zmarli tragicznie chłopcy to 9-letni Henryk, 10-letni Danny, 12-letni Timmy i 15-letni Bobby. Wszyscy bracia spali na drugim piętrze domu usytuowanego w pobliżu miejscowości Kane w Manitobie. Pożar, który wybuchł tuż po północy zaskoczył ich we śnie.

34-letniej matce chłopców, Doralee Eberhardt udało się uratować z płonącego domu troje najmłodszych dzieci, które spały na parterze. Mimo wysiłków nie była w stanie dotrzeć do starszych synów. Poparzona, zatruta dymem straciła przytomność.

Pożar zaskoczył również ojca Jake’a Froese. Wracał właśnie z pracy wraz z najstarszym z synów, gdy zobaczyli z oddali ich płonący dom. Natychmiast wezwali straż pożarną. Ojciec próbował dostać się na piętro domu, by wydostać czwórkę synów, ale ogień był tak intensywny, że nie był w stanie do nich dotrzeć.

Oboje rodziców zabrono do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia dymem. Najmłodsze, uratowane z pożaru dzieci w wieku dwóch, pięciu i ośmiu lat są obecnie pod opieką przyjaciół.

Po domu pozostały zgliszcza

Po domu pozostały zgliszcza

Szef strażaków, którzy przybyli na miejsce, Bernard Schellenberg powiedział, że również im nie udało się dostać do środka domu po drabinie ze względu na niezwykle gwałtowny pożar i panującą w środku domu bardzo wysoką temperaturę. Zaraz po przybyciu ekip strażackich ściany domu pod wpływem ognia zawaliły się.

Niestety strażacy przyjechali do pożaru dość późno. Najbliższa remiza znajdowała się bowiem w odległości 16 kilometrów od płonącego domu.

Obecnie badane są przyczyny pożaru.

Poszkodowanej w tragedii rodzinie miejscowa społeczność chce udzielić wsparcia. Sąsiedzi oferuja im swoje domy do zamieszkania, zainicjowano też zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu i zakup najpotrzebniejszych rzeczy.