Kryzys w branży erotycznej – młodzi Kanadyjczycy znudzeni seksem

Nowości Rynek Series Top News marz 22, 2015 at 6:00 am

strip2

Przed laty kluby ze striptizem powstawały jeden po drugim, a anonsy o poszukiwanych “egzotycznych tancerkach” wypełniały wiele miejsca w rubrykach z ogłoszeniami o ofertach pracy. Teraz erotyczne kluby świecą pustkami.

Ostatnio zakończył działalność “Cheetah’s Show Lounge” z miejscowości Kelowna w Brytyjskiej Kolumbii. Był ostatnim lokalem z rozbierającymi się dziewczynami w tym stutysięcznym mieście. Klub przestał działać, bo chętnych, którzy chcieliby tam przyjść, wypić piwo i popatrzeć na tańczące dziewczyny nie było.

- Popyt na tego typu rozrywkę dla mężczyzn gwałtownie maleje – mówi Tim Lambrinos, szef Kanadyjskiego Stowarzyszenia Rozrywki dla Dorosłych (Adult Entertainment Association of Canada) w rozmowie z Chrisem Walkerem, dziennikarzem “Daybreak South”.

- Wydaje się, że młodzi Kanadyjczycy są bardziej zajęci innymi sprawami – dodaje z nutą zawodu.

Rzeczywiście – striptizowy biznes wydaje sie usychać. Jeszcze dziesięć lat temu w Toronto było 65 licencjonowanych klubów z piwem i nagimi tancerkami, teraz jest ich tylko 14, a i te ledwo zipią.

Lambrinos przyznaje, że często kluby te miały złą opinię, były podejrzewane o związki ze zorganizowaną przestępczością, choć uważa, że w większości przypadków nie było to zgodne z prawdą.

- Pod względem zdarzeń przestępczych i skarg publicznych, licencjonowane kluby rozrywki dla dorosłych były na dole policyjnej listy – mówi Lambrionos – Nawet salony fryzjerskie, normalne restauracje czy salony spa miały znacznie więcej skarg.

Tę opinię potwierdza rzecznik i policja miasta Kelowna, gdzie zamknięty został ostatni klub. W ciągu kilkunastu lat jego działalności otrzymano w sumie trzy skargi na hałas, wydano cztery wnioski o oczyszczenie murów klubu z grafitti. Nic więcej.

Wydaje się, że to jednak nie zła opinia o klubach striptizowych odstraszyła klientów.

Seksuolodzy mówią, że łatwa i darmowa dostępność od najmłodszych lat do każdej pornografii i innych erotycznych rozrywek w Internecie spowodowała u większości młodych mężczyzn uczucie przesytu i znudzenia seksem.